MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Katowice. Modernizacja basenu w Szkole Podstawowej nr 10. Przy szkole powstanie również Centrum Pomocy Dziecku i Rodzinie

OPRAC.:
Szymon Karpe
Szymon Karpe
Basen w SP nr 10 do remontu. Przy szkole powstanie także centrum pomocy psychologicznej dla dzieci i rodzin.
Basen w SP nr 10 do remontu. Przy szkole powstanie także centrum pomocy psychologicznej dla dzieci i rodzin. UMK
Katowice. W czwartek 16 marca podpisano umowę z wykonawcą remontu basenu w Szkole Podstawowej nr 10 im. Marii Skłodowskiej-Curie przy ulicy Sokolskiej 23. Celem inwestycji jest rozbudowa sportowej infrastruktury przyszkolnej oraz polepszenie warunków kształcenia najmłodszych katowiczan. W tym roku przy szkole ma również powstać Centrum Pomocy Dziecku i Rodzinie, które pozwoli polepszyć ofertę wsparcia psychologicznego dla dzieci oraz rodzin.

Modernizacja basenu przy SP nr 10

W postępowaniu przetargowym na remont basenu w Szkole Podstawowej nr 10 im. Marii Curie-Skłodowskiej przy ulicy Sokolskiej w Katowicach oferty złożyły trzy firmy. W czwartek 16 marca podpisano umowę z ze zwycięzcą przetargu.

- Uczniowie szkoły będą mogli korzystać ze zmodernizowanego basenu, natomiast katowiczanie będą mogli aktywnie spędzać czas popołudniami i wieczorami. To ważne uzupełnienie oferty trzech basenów miejskich – mówi prezydent Katowic Marcin Krupa.

Przedmiotem zamówienia jest remont basenu przyszkolnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz remont pomieszczeń technicznych i socjalnych. Prace polegać mają na wymianie warstw posadzki plaży basenowej, rozbiórce okładzin ścian i dna niecki basenu, wymianie okładziny ścian wraz z malowaniem pomieszczenia basenu, remoncie instalacji elektrycznej oraz modernizacji instalacji basenowej, modernizacji niecki basenu, przebudowie schodów wejściowych do pomieszczenia basenu zgodnie z projektem budowlano-wykonawczym. Swoje oferty złożyły trzy firmy. Każda z ofert mieści się w zakładanym budżecie wynoszącym 1,6 mln zł. Wybrany wykonawca ma 16 tygodni na przeprowadzenie prac.

Przy szkole powstanie Centrum Pomocy Dziecku i Rodzinie

To nie będzie jedyny projekt realizowany w tym roku w SP nr 10. Kolejne z zadań zaplanowanych do realizacji polegać będzie na podniesieniu jakości świadczonych usług oraz wsparcia psychologicznego poprzez utworzenie Centrum Pomocy Dziecku i Rodzinie.
Na realizację tego projektu przewidziano kwotę w wysokości 1 mln zł. Środki zostały pozyskane dzięki współpracy z UNICEF.

- Zakres działań przewiduje wykonanie adaptacji pomieszczeń wraz z zakupem nowego wyposażenia. Chcemy stworzyć przy szkole podstawowej miejsce, w którym najmłodsi, jak i ich rodziny, otrzymają pomoc. Integracja społeczności polsko-ukraińskiej jest dzisiaj faktem, a to miejsce ma wspierać wszystkich tych, dla których ta sytuacja jest trudna – mówi Grażyna Burek, zastępca naczelnika wydziału edukacji i sportu.

Ponadto w ramach realizacji programu „Katowice – czyste powietrze wraz z OZE” przeprowadzona zostanie termomodernizacja budynku tej placówki w latach 2025-2026. W Wieloletnim Planie Inwestycyjnym na ten cel zostały zabezpieczone środki w wysokości ponad 7,5 mln zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Studio Euro odc.4 - PO AUSTRII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni