Kibice Rakowa Częstochowa odetchnęli z ulgą. Lider tabeli uciekł przed porażką i zremisował z Wartą Poznań 1:1

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Adam Jarzębowski
Raków Częstochowa rozpoczął rundę wiosenną od wyjazdowego remisu z Wartą Poznań. Liderzy tabeli nie mogą narzekać, bo przegrywając grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Frana Tudora. Zobaczcie zdjęcia kibiców oraz z meczu Warta Poznań - Raków Częstochowa.

W pierwszej połowie meczu w Grodzisku pięć minut wstrząsnęło Rakowem Częstochowa. Najpierw Miłosz Szczepański świetnie dośrodkował po odbiorze piłki, a Jan Grzesik trafił do siatki przy pomocy Milana Rundicia, któremu ostatecznie zapisano bramkę samobójczą. Liderzy tabeli jeszcze nie ochłonęli po tej sytuacji, a już dostali kolejny cios. Dokładniej rzecz biorąc zainkasował go walczący z Frano Tudorem Szczepański, a piłkarz Rakowa po analizie VAR całkowicie zasłużenie został wyrzucony z boiska.

Ekipa Marka Papszuna grała bardzo słabo, ale w trudnej sytuacji potrafiła się zorganizować. Pomimo osłabienia zaczęła osiągać przewagę, jednak poznaniacy skutecznie się bronili. Jedyny poważny błąd popełnili w 58 minucie i Raków od razu go wykorzystał. Po rzucie rożnym samotnie stojący na piątym metrze Stratos Svarnas pokonał Adriana Lisa.

Po tym zdarzeniu emocje opadły i właściwie do końca spotkania nie wydarzyło się nic szczególnie godnego uwagi. Biorąc pod uwagę przebieg pierwszej połowy remis należy uznać za dobry wynik dla gości i ostrzeżenie, że droga po mistrzowski tytuł na pewno nie będzie autostradą.

Warta Poznań - Raków Częstochowa 1:1 (1:0)