MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Konferencja Industry in Transition 15 kwietnia 2024 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach

Materiał informacyjny
Tematem konferencji „Industry in Transition” organizowanej przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach będą zagadnienia związane z transformacją przemysłu i energetyki w kierunku osiągnięcia redukcji emisji o 90% do roku 2040 roklu oraz neutralności klimatycznej do roku 2050. Konferencja będzie również dotyczyła wyzwań wynikających z proponowanych przez Komisję Europejską działań.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11:00. Gości przywitają Tomasz Zjawiony – Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, Jakub Chełstowski – Marszałek Województwa Śląskiego, Marek Wójcik – Wojewoda Śląski, Kazimierz Karolczak – Przewodniczący Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, a także Marcin Krupa – Prezydent Miasta Katowice.

Do uczestnictwa w konferencji i branżowych panelach zostali zaproszeni przedstawiciele Komisji Europejskiej oraz Parlamentu Europejskiego, ministrowie rządu RP, posłowie oraz senatorzy, przedstawiciele władz samorządowych, szkolnictwa wyższego, członkowie naczelnego kierownictwa spółek z branży przemysłowej i energetycznej, eksperci, reprezentanci organizacji branżowych oraz mediów.

Swoje przemówienia wygłoszą:

  • Thierry Breton – Komisarz UE ds. rynku wewnętrznego,
  • Cristian-Silviu Buşoi – przewodniczący Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii PE,
  • prof. Jerzy Buzek – premier w latach 1997-2001; przewodniczący Parlamentu Europejskiego w latach 2009–2012; poseł do Parlamentu Europejskiego; członek Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii PE,
  • Borys Budka – Minister Aktywów Państwowych,
  • Marzena Czarnecka – Minister Przemysłu.

– W zeszłym roku do portfolio eventów Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach dodaliśmy Europejski Kongres Stalowy STEEL 2023. Było to spotkanie liderów rynku stalowego – mające na celu zbudowanie platformy wymiany wiedzy i doświadczeń. W tym roku tematykę tego kongresu rozszerzyliśmy na zagadnienia związane z szeroko rozumianą transformacją przemysłową i energetyczną, rozpatrywaną w powiązaniu z wymaganiami wynikającymi z polityki prowadzonej przez Unię Europejską. Poprzednia nazwa zbyt wąsko definiowała tegoroczny zakres wydarzenia, dlatego postanowiliśmy ją zmienić, a samo wydarzenie znacznie rozbudować – wyjaśnia Tomasz Zjawiony, Prezes RIG w Katowicach, organizatora wydarzenia.

Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Szczególnie osoby związane z energetyką, OZE, przemysłem, hutnictwem, górnictwem, a także nowymi technologiami.

Tematy zgłębiane podczas konferencji będą dotyczyć aktualnych trendów w polityce klimatycznej i przemysłowej UE, ich wpływów na klimat, gospodarkę i poziom życia mieszkańców krajów Unii Europejskiej.

Panel dyskusyjny pt. „Otwarta autonomia strategiczna UE: recepta na wyzwania XXI wieku” poprowadzi prof. Jerzy Buzek – premier w latach 1997-2001; przewodniczący Parlamentu Europejskiego w latach 2009–2012; poseł do Parlamentu Europejskiego; członek Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii PE.

Problematyka transformacji przemysłu i energetyki będzie również kontynuowana na Europejskim Kongresie Przemysłu i Energetyki „Industry in Transition”, który będzie miał miejsce 3-4 czerwca 2024 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Konferencja „Industry in Transition” ma na celu stworzenie platformy do wymiany poglądów, doświadczeń i najlepszych praktyk, aby wspólnie dążyć do zrównoważonego rozwoju gospodarczego przy jednoczesnym ograniczaniu negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

od 7 lat
Wideo

Plan na budowę Tarczy Wschód – minister podał szczegóły

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera