Kredyt studencki: Można dostać nawet 1000 złotych miesięcznie. Najlepsi mogą liczyć na umorzenie 50 procent zobowiązania

MJ
Kredyt studencki: Można dostać nawet 1000 złotych miesięcznie. Najlepsi mogą liczyć na umorzenie 50 procent zobowiązania
Kredyt studencki: Można dostać nawet 1000 złotych miesięcznie. Najlepsi mogą liczyć na umorzenie 50 procent zobowiązania pixabay.com
Udostępnij:
To już ostatni moment na zabranie kredytu studenckiego. Wnioski można składać do 20 października. Maksymalnie miesięcznie można dostawać 1000 złotych. Dodatkowo najlepsi studenci mogą liczyć na umorzenie nawet 50 proc. kredytu.

Kredyt studencki: można dostać nawet 1000 złotych miesięcznie

Wnioski o kredyt studencki mogą składać studenci, doktoranci oraz kandydaci na studia w jednym z czterech współpracujących z Bankiem Gospodarstwa Krajowego banków. Są to:

  • PKO Bank Polski
  • PEKAO
  • BPS
  • SGB-Bank

Jak tłumaczy Elwira Mroczkowska - menedżer Zespołu Obsługi Funduszy i Programów w Biurze Projektów Rządowych BGK

Koszty kredytu studenckiego są niezwykle niskie, nieporównywalne do kredytów konsumpcyjnych. Oprocentowanie kredytu studenckiego stosowane obecnie przez banki kredytujące kształtuje się od 2,06 do 2,1 proc. Kredyt wypłacany jest w transzach po 400, 600, 800 lub 1000 zł. To student, ubiegając się o kredyt, określa wysokość wypłaty, a jeśli zajdzie taka potrzeba, może zmienić wysokość transzy w trakcie trwania umowy.

Rata spłaty to tylko połowa wysokości wybranej miesięcznej transz. O kredyt mogą ubiegać się studenci, u których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 2500 tysiąca złotych netto. Student po dwóch latach od zakończenia studiów musi już mieć ustabilizowaną sytuację finansową i zacząć spłacać kredyt, chyba że samemu będzie chciał uregulować go już wcześniej.

Studenci mogą ubiegać się o kredyt na cały okres studiów, nie dłuższy jednak niż 6 lat, a doktoranci na maksymalnie 4 lata. Aby uzyskać kredyt, student musi uzyskać poręczyciela, który w razie konieczności spłaci zobowiązanie. Osoby w bardzo trudnej sytuacji finansowej mogą ubiegać się także o poręczenie BGK.

Najlepsi studenci mogą liczyć na umorzenie połowy kredytu

Jak można przeczytać na stronie Banku Gospodarstwa Krajowego:

Aż 50 proc. kwoty kredytu Bank Gospodarstwa Krajowego umorzy studentom, którzy ukończą naukę w grupie do 1 proc. najlepszych absolwentów, 35 proc. - w grupie od 1,01 proc. do 5 proc. najlepszych absolwentów i 20 proc. – w grupie od 5,01 proc. do 10 proc. najlepszych studentów.

Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego TYDZIEŃ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

B
Barnaba
Według urzędasów, to zbliża nas do Jewropy. Co tam okoliczni mieszkańcy...
Przejdź na stronę główną Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie