Lech Poznań - Piast Gliwice 1:1. VAR zabrał zwycięstwo ZOBACZCIE ZDJĘCIA + WIDEO

Lech Poznań - Piast Gliwice 1:1. W meczu, którego stawką była pozycja wiceliderów tabeli Lotto Ekstraklasy Lech Poznań zremisował z Piastem Gliwice 1:1. Zespół Waldemara Fornalika rozegrał bardzo dobre spotkanie. Piast Gliwice

Lech Poznań - Piast Gliwice 1:1

ZOBACZCIE ZDJĘCIA

W 34 minucie meczu Kamil Jóźwiak został sfaulowany w polu karnym i sędzia podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł Christian Gytkjaer i pewnym strzałem pokonał Frantiska Placha. Prowadzenie uskrzydliło poznaniaków, którzy jeszcze w pierwszej połowie wypracowali dwie kolejne świetne okazje, ale strzelec gola i Jóźwiak nie zdołali podwyższyć wyniku.

Piast miał za to spore problemy z przedarciem się przez linie pomocy i obrony gospodarzy. Zdecydowana większość takich akcji kończyła się stratą piłki lub faulami. Gliwiczanie konsekwentnie szukali jednak słabszych stron Lecha.

Swojej szansy doczekali się w 65 minucie. Szybka kombinacyjna akcja zakończyła się podaniem do Joela Valencii. Piłkarz Piasta oddał strzał z punktu pola karnego, ale Matus Putnocky fenomenalnie go obronił. W 72 minucie remis stał się jednak faktem. Po rzucie rożnym piłka dośrodkowana z rzutu rożnego odbiła się od jednego z poznaniaków, a Tom Hateley z blisko, przy pasywnej asyście Vernona De Marco wbił ją do siatki.

W 81. minuciie Piast eksplodował ze szczęścia - Valencia po podaniu od Hateleya dał gościom prowadzenie. Radość została zgaszona przez analizę VAR - arbiter anulował swoją pierwotną decyzję oznaczającą wznowienie gry od środka boiska. Kilkadziesiąt sekund później goście z kolei odetchnęli z ulgą, gdy Plach świetnie obronił strzał Dioniego.

Zespół Waldemara Fornalika ostatecznie z Poznania wrócił z punktem, ale niewątpliwie miał powody do satysfakcji, bo pokazał całkiem niezłą grę.

Lech Poznań - Piast Gliwice 1:1 (1:0)