Lechia Gdańsk - Raków Częstochowa 3:1. Turek pokonał częstochowian ZDJĘCIA

Piłkarze Rakowa przegrali w Gdańsku z Lechią    Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Piłkarze Rakowa przegrali w Gdańsku z Lechią Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. Przemek Świderski
W meczu 17. kolejki PKO Ekstraklasy Lechia Gdańsk pokonała Raków Częstochowa 3:1. Częstochowianie prowadzili do przerwy na wyjeździe, ale o wygranej gdańszczan przesądził w II połowie Turek Ilkay Durmus, który strzelił dwa gole. Zobaczcie zdjęcia z meczu Lechia - Raków.

Lechia Gdańsk - Raków Częstochowa 3:1. Turek pokonał częstochowian

Piłkarze trenera Marka Papszuna w ostatnim wyjazdowym pojedynku w tym roku przegrali z gdańszczanami, którzy na swoim stadionie nie doznali jeszcze w tych rozgrywkach porażki. Raków zasłużenie prowadził do przerwy, ale po zmianie stron oddał inicjatywę Lechii i wracał do domu bez punktów.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU LECHIA - RAKÓW

Pierwszy gol padł w 16 minucie spotkania po przechwycie piłki przez Raków na połowie gospodarzy. Strzał Ivi Lopeza z 27 m odbił Dusan Kuciak. Piłkę przejął Patryk Kun i wycofał do Bena Ledermana. Urodzony w Los Angeles piłkarz, który w listopadzie został powołany do młodzieżowej reprezentacji Polski, precyzyjnie przymierzył z 14 m i piłka odbijając się jeszcze od słupka wpadła do siatki. To było pierwsze trafienie w PKO Ekstraklasie młodego pomocnika, który w środę zdobył pierwszego gola w Rakowie w rozgrywkach PP. Jeszcze przed przerwą wynik mógł podwyższyć Kun, ale trafił w boczną siatkę zamiast podawać do lepiej ustawionego Sebastiana Musiolika.

Po zmianie stron groźniejsza była Lechia. Do remisu szybko doprowadził Ilkay Durmus. Turek posłał piłkę do bramko głową po idealnym dośrodkowaniu Bartosza Kopacza. Chwilę później Durmus mógł po raz kolejny pokonać Vladana Kovacevicia, lecz trafił w boczną siatkę.

Raków odpowiedział kąśliwym uderzeniem Ledermana z dystansu, z którym z najwyższym trudem poradził sobie Kuciak. Później świetną okazję miał rezerwowy Mateusz Wdowiak, ale nie znalazł drogi do siatki.

Znacznie bardziej skuteczny był Durmas. Turek po szybkiej kontrze ograł kapitana gości Andrzeja Niewulisa i strzałem pod poprzeczkę zdobył drugiego gola. Gospodarze od 82 minucie grali w dziesiątkę po wyrzuceniu z boiska za dwie żółte kartki Michała Nalepy. Raków nie wykorzystał jednak liczebnej przewagi i doznał trzeciej porażki w tym sezonie. Zwycięstwo gdańszczan po nieporozumieniu Niewulisa z Kovaceviciem przypieczętował w końcówce doświadczony Flavio Paixao.

Lechia Gdańsk - Raków Częstochowa 3:1 (0:1)
Bramk1
0:1 Ben Lederman (16), 1:1 Ilkay Durmus (53), 2:1 Ilkay Durmus (75), 3:1 Flavio Paixao (86)

Sędziował Tomasz Musiał (Kraków)

Żółte kartki Conrado, Nalepa (Lechia) - Papanikolau (Raków)

Czerwona kartka Nalepra (82' Lechia - za drugą żółtą)

Lechia Kuciak – Kopacz, Nalepa, Maloča, Pietrzak – Durmus, Kubicki (83. Tobers), Terrazzino (71. Ceesay), Biegański (71. Kałuziński), Conrado (71. F. Paixao) – Zwoliński (83. Makowski).

Raków Kovacević – Papanikolaou, Niewulis, Arsenić (46. Petrášek, 80. Rundić) - Tudor, Poletanović (46. Gwilia), Lederman, Kun - Sturgeon (67. Wdowiak), Musiolik (58. Gutkovskis), Ivi López.