OPRAC.:
Mateusz Pietras
Płotkarka Pia Skrzyszowska liderką europejskich list
Płotkarka Pia Skrzyszowska liderką europejskich list PZLA/TOMASZ KASJANIUK
Pia Skrzyszowska liderką europejskich tabel. Podczas Mitygingu w węgierskim Szekesfehervar zajęła piąte miejsce w biegu na 100 m przez płotki z czasem 12.65. Żadna płotkarka z Europy nie pobiegła w tym roku tak szybko. Wygrała rekordzistka globu Nigeryjka Tobi Amusan. Drugie miejsce mistrza olimpijskiego Wojciecha Nowickiego w rzucie młotem (77.89). Pięciokrotny mistrz świata Paweł Fajdek nie został skalsyfikowany.

Kosmiczna dyspozycja polskiej płotkarki

We wtorek podczas Mitygingu w węgierskim Szekesfehervar wystąpiło trzech polskich lekkoatletów. Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki mierzyli się w rzucie młotem, natomiast Pia Skrzyszowska zaprezentowała się na dystansie 100 metrów przez płotki.

Na węgierskiej ziemi z rewelacyjnej strony pokazała się 22-latka. Polka pokonała płotki w czasie dwunastu sekund i sześćdziesięciu pięciu setnych, co w ostatecznym rozrachunku dało miejsce piąte. Zwycięstwo przypadło w udziale Tobi Amusan. Nigeryjska rekordzistka świata wpadła na metę z czasem dwunastu sekund i trzydziestu pięciu setnych.

Płotkarka z Nigerii również była najlepsza podczas Memoriału im. Kamili Skolimowskiej. Niedzielny bieg zwyciężyła z czasem 12. 34 s. Na Stadionie Śląskim Skrzyszowska zameldowała się na mecie jako ósma (12.67).

To najlepszy bieg Polki w tym roku. W tym sezonie żadna zawodniczka z Europy nie pobiegła tak szybko.

Rekord życiowy najlepszej polskiej płotkarki na 100 m wynosi 12.51 s.

Ukraińskie zwycięstwo w rzucie młotem

Do zaskakujących rozstrzygnięć doszło podczas konkursu rzutem młotem. Zwycięzcą okazał się Ukrainiec Mychajło Kochan, który w najlepszej swojej próbie uzyskał rezultat 79.37 m. Dopiero drugie miejsce zajął świeżo upieczony zwycięzca ze Stadionu Śląskiego - Wojciech Nowicki. Zawody zakończył z wynikiem 77.89, rzucając o ponad metr bliżej od triumfatora. Pięciokrotny mistrz świata Paweł Fajdek nie został sklasyfikowany (wszystkie rzuty spalone).

Mitying w Szekesfehervar na Wegrzech zaliczany jest do cyklu „World Athletics Continental Tour - Gold” - „Gyulai Istvan Memorial - Hungarian Athletics Grand Prix”.