Liga Europejska: porażka Piasta w Azerbejdżanie

TOK
W pierwszym meczu II rundy kwalifikacji Ligi Europejskiej Piast Gliwice przegrał w Baku z Karabachem Agdam 1:2 (1:1). Bramkę dla gliwiczan strzałem głową zdobył Marcin Robak w 18 minucie, a dla azerskiej drużyny trafiali Brazylijczycy - Richard Almeida (41) i Reynaldo Silva (83).

Mecz w stolicy Azerbejdżanu był debiutem Piasta na arenie międzynarodowej. W historycznej potyczce trener Marcin Brosz nie mógł skorzystać z kilku kontuzjowanych piłkarzy, m.in. podstawowego bramkarza Dariusza Treli i sprowadzonego latem obrońcy Krzysztofa Króla.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków gospodarzy, ale pierwsi z gola cieszyli się gliwiczanie. Po dośrodkowaniu Słowaka Mateja Izvolta skutecznym strzałem głową popisał się doświadczony napastnik, w przeszłości król strzelców pierwszej ligi Marcin Robak.

Polskiemu zespołowi nie udało się jednak utrzymać prowadzenia do przerwy. W 40. minucie wyrównał efektownym strzałem w górny róg bramki Brazylijczyk Richard Almeida. W drugiej połowie przewaga należała do Karabachu, który zwłaszcza w końcówce spotkania stworzył kilka groźnych okazji. Po jednej z nich - w 83. minucie - do siatki trafił z bliska Reynaldo, którego w ekipie Piasta obawiano się najbardziej. Niespełna 24-letni Brazylijczyk do niedawna był zawodnikiem Anderlechtu Bruksela, a grając na wypożyczeniu w Cercle Brugge i Westerlo zbierał bardzo dobre recenzje.

Kilka minut przez zdobyciem bramki ten sam piłkarz był bliski szczęścia, ale po ładnej indywidualnej akcji zabrakło mu skuteczności. W końcówce spotkania Jakub Szumski obronił jeszcze groźny strzał rezerwowego Ulricha Kapolongo.

Rewanż odbędzie się 25 lipca w Gliwicach o godz. 17.30.

Skład Piasta Gliwice: Szumski - Zbozień, Horvath, Polak, Klepczyński - Izvolt (68. Wilczek), Matras, Hanzel, Jurado (46. Cicman), Podgórski - Robak (84. Murawski).