Liga Mistrzyń: Kolejna porażka siatkarek Tauronu

W trzeciej rundzie Ligi Mistrzyń siatkarki Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza przegrały w Baku z Azairralem 1:3. Na półmetku rozgrywek dąbrowianki mają na koncie tylko jeden punkt i małe szanse na wyjście z grupy.

Nie udała się wyprawa do dalekiego Azerbejdżanu siatkarkom Tauronu MKSDąbrowa Górnicza. W trzeciej rundzie Ligi Mistrzyń podopieczne Waldemara Kawki przegrały z Azerrailem Baku 1:3 i zmniejszyły swoje szanse na wyjście z grupy prawie do minimum. Na półmetku rozgrywek dąbrowianki mają zaledwie jeden punkt.

W ostatnim, przegranym ligowym meczu z BKSAluprof chorą Krystynę Strasz zastąpiła Belgijka Charlotte Leys. W Baku na tej pozycji szkoleniowiec MKS wystawił Włoszkę Milenę Stacchiotti. Trener Kawka uznał chyba, że w ten sposób wzmocni przyjęcie.
Ten manewr nie zaskoczył włoskiego szkoleniowca Aze-rrailu Alessandro Chiappiniego. Partnerka Michała Łaski zagrała przecież jako libero Tauronu podczas meczu z Azerkami w memoriale Agaty Mróz-Olszewskiej w Katowicach.

Po wygraniu pierwszego seta dąbrowianki nie poszły za ciosem. Wprost przeciwnie - stanęły, grały bardzo słabo i Azerki od razu to wykorzystały. Od stanu 2:2 szybko powiększały przewagę i wygrały seta 25:12! Trener Kawka próbował wybić z równego rytmu zawodniczki Azerrailu, dokonywał roszad w składzie. Bez skutku.

Zimny prysznic przydał się zawodniczkom Tauronu i na początku trzeciego seta wydawało się, że wszystko wróciło do normy. Udało się przełamać niemoc w ataku, dobrze zaczął funkcjonować także blok. Szko-da tylko, że na krótko. Tauron prowadził 14:1o, ale wtedy na zagrywce pojawiła się Manon Flier i rozbiła kompletnie polski zespół. Bardzo dobrze radziła sobie także rozgrywająca Azerrailu Milena Radecka. To wystarczyło na wygranie seta.

Siatkarki z Azerbejdżanu nie wypuściły już okazji i także w następnym secie szybko wypracowały sobie przewagę. Pod koniec Tauronowi udało się odrobić kilka punktów, ale to było za mało.

Dąbrowianki nadal pozostają bez zwycięstwa w Lidze Mistrzyń. W następnej kolejce w grupie D gościć będą u siebie zespół z Baku i będą miały okazję do rewanżu.