ŁKS Łódź - Górnik Zabrze: Kanonada zabrzan w Łodzi ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Piłkarze Górnika, ku radości swoich kibiców, rozgromili w Łodzi ŁKS  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Piłkarze Górnika, ku radości swoich kibiców, rozgromili w Łodzi ŁKS Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Grzegorz Gałasiński
W rozegranym 27 października meczu 13. kolejki PKO Ekstraklasy piłkarze ŁKS Łódź przegrali z Górnikiem Zabrze 0:5. Nowy trener łodzian Piotr Stokowiec na razie nie odmienił gry beniaminka, a zabrzanie zanotowali trzeci z rzędu bardzo udany występ. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu ŁKS Łódź - Górnik Zabrze.

ŁKS Łódź - Górnik Zabrze: Kanonada zabrzan w Łodzi

Górnik Zabrze kontynuuje swoją dobrą passę. Po udanych występach w meczach z zespołami czołówki tabeli Śląskiem i Rakowem podopieczni trenera Jana Urbana zmierzyli się z beniaminkiem PKO Ekstraklasy i rozgromili w Łodzi ŁKS. Zabrzanie są niepokonani już od trzech spotkań.

Rozgrywany w piątkowy wieczór mecz nie obfitował w I połowie w sytuacje podbramkowe. Łodzianie mogli objąć prowadzenie w 26 minucie. Po płaskim dośrodkowaniu z lewej strony wślizgiem strzelał Dani Ramirez i Hiszpan pomylił się dosłownie o centymetry.

Górnik odpowiedział akcją Daisuki Yokoty, po której Szymon Czyż ładnie uwolnił się w polu karnym spod opieki byłego gracza zabrzan Adama Marciniaka, ale z woleja uderzył wysoko nad poprzeczką.

Zabrzanie I połowę zakończyli kapitalnym centrostrzałem Michala Siplaka. Słowak po raz pierwszy zagrał w lidze w podstawowym składzie Górnika i zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach Trójkolorowych. 27-letni obrońca przymierzył spod linii bocznej boiska i piłka niespodziewanie wpadła do siatki za plecami 19-letniego bramkarza ŁKS Aleksandra Bobka.

- Chciałem dośrodkować piłkę, a tu trafiłem do siatki. Czasami padają takie bramki. Dziś padło na mnie i bardzo się cieszę z tego gola - powiedział Siplak przed kamerami Canal+ Sport.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU ŁKS - GÓRNIK

Po przerwie goście mogli podwyższyć prowadzenie, bo po błędzie Marciniaka znakomitą okazję miał Piotr Krawczyk. Napastnik zabrzan biegł z piłką od połowy boiska i był sam na sam z bramkarzem, ale fatalnie spudłował. ŁKS mógł wyrównać po strzale Adriena Louveau. Uderzenie Francuza w ostatniej chwili przyblokował Kryspin Szcześniak i piłka przeleciała obok bramki Daniela Bielicy.

Po stronie zabrzan próbował z dystansu strzelać Dani Pacheco, lecz uderzenia Hiszpana mijały światło bramki. Wprowadzony po godzinie gry na boisko Sebastian Musiolik już w pierwszej swojej akcji został sfaulowany w polu karnym przez Marciniaka. Pewnym egzekutorem jedenastki był Yokota. Po tym golu kibice ŁKS stracili nadzieję na korzystny wynik i odpalili na stadionie race, a spotkanie z powodu zadymienia boiska zostało na kilka minut przerwane.

Górnik przypieczętował swoja wygraną w końcówce meczu. Najpierw po centrze z rogu na krótki słupek głową do siatki trafił Kryspin Szcześniak. Później po podaniu Yokoty swoją pierwszą bramkę w tym sezonie zdobył Damian Rasak. Kanonadę zabrzan w Łodzi po kolejnym fatalnym błędzie obrony ŁKS zakończył Yokota. Japończyk w drugim meczu z rzędu strzelił dwa gole dostarczając wiele radości fanom Górnika obecnym na stadionie w Łodzi.

ŁKS Łódź - Górnik Zabrze 0:5 (0:1)

Bramki 0:1 Michal Siplak (42), 0:2 Daisuke Yokota (65-karny), 0:3 Kryspin Szcześniak (76), 0:4 Damian Rasak (80), 0:5 Daisuke Yokota (82)