Lubliniec. Bieg VIII "Setka komandosa" to prawdziwa próba dla uczestników

Piotr Ciastek
Lubliniec. Bieg VIII "Setka komandosa" to prawdziwa próba dla uczestników arc zmierzymyczas.pl
Biegacze z regionu, ale i innych części kraju znów stanęli na starcie marcowej Setki Komandosa. Bieg zorganizowany został w nocy z 15 na 16 marca po raz ósmy przez Wojskowy Klub Biegacza Meta Lubliniec.

Trasa biegu obejmuje 100 kilometrów, co jest także źródłem nazwy "setka". Zawodnicy muszą przemierzyć trasę, częściowo z ekwipunkiem, w ciągu 24 godzin, a na ich drodze pojawiają się liczne przeszkody terenowe i fizyczne, które dadzą prawdziwe wyzwanie nawet dla wytrawnych biegaczy. Wydarzenie zyskało dużą popularność zarówno wśród biegaczy, jak i miłośników sił specjalnych.

Zawodnicy startują w pełnym umundurowaniu polowym (mundur z długim rękawem, buty taktyczne) i z plecakiem o wadze 10 kg na pierwszym okrążeniu.

Najszybszym zawodnikiem, który zameldował się na mecie VIII Setki Komandosa był Maciej Dutkiewicz z Mazowieckiego Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Warszawie. Zawodnik ukończył bieg w czasie 09:17:39.

Pierwsze miejsce wśród kobiet zajęła Aleksandra Turkowska z 6 Batalionu Powietrznodesantowego w Gliwicach. Zawodniczka startująca z numerem 1 ukończyła bieg w czasie 11:32:52.

Przypominamy, że bieg jest otwarty dla wszystkich chętnych, nie tylko dla żołnierzy. WKB Meta już szykuje jego kolejną edycję.