Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Magdalena Szafron nie żyje. Powiat bieruńsko-lędziński stracił szefową kultury. Córka Alojzego Lyski miała 48 lat

Jolanta Pierończyk
Jolanta Pierończyk
Magdalena Szafron
Magdalena Szafron Facebook Magdaleny Szafron
Magdalena Szafron nie żyje. Powiat bieruńsko-lędziński stracił szefową kultury. "Była jedną z osób nie do zastąpienia", mówi Piotr Czarnynoga, były starosta bieruńsko-lędziński. Magdalena Szafron zmarła po długiej walce z nowotworem, przeżywszy zaledwie 48 lat. Osierociła dwie nastoletnie córki.

19 czerwca 2020 r. w Bojszowach Starych odbył się pogrzeb zmarłej 17 czerwca rano Magdaleny Szafron, naczelniczki wydziału kultury w starostwie powiatu bieruńsko-lędzińskiego.

Magdalena Szafron nie żyje

- Była jedną z tych osób, które budowały tożsamość powiatu bieruńsko-lędzińskiego. Osoba niezwykle zaangażowana w kulturę i sztukę była idealnym naczelnikiem wydziału kultury. Powiat naprawdę wiele jej zawdzięcza - mówi jej były szef, Piotr Czarnynoga, dziś radny wojewódzki.

Śmierć Magdaleny Szafron to wielka strata dla powiatu, ale jeszcze większa dla rodziny, a zwłaszcza jej dwóch córek w wieku 16 i 14 lat. Dodajmy, że Magdalena Szafron była córką znanego pisarza i regionalisty, Alojzego Lyski. Miała 48 lat.

Mowę pogrzebową wygłosił Piotr Czarnynoga, były starosta bieruńsko-lędziński. Oto jej pełny tekst.

Żegnamy Cię, Magdaleno !
Żegna Cię najbliższa Rodzina, krewni i przyjaciele, ale w szczególny sposób żegna Cię społeczność powiatu bieruńsko – lędzińskiego, wszyscy pracownicy starostwa , artyści i ludzie kultury. My wszyscy, którzy mieliśmy szczęście spotkać Cię i pracować z Tobą. My dla których byłaś najważniejsza i niezastąpiona.
Byłaś dla nas najlepszym przewodnikiem po świecie kultury i sztuki. Pan Bóg i Rodzice dali Ci potrzebne do tego talenty.
Poetka - piękne wiersze pisałaś pod imieniem Magdalena Ochman.
Twój dźwięczny głos – sopran o ciepłej urokliwej barwie – zachwycał. Śpiewałaś chętnie – absolwentka prestiżowej szkoły muzycznej im. Mieczysława Karłowicza, ciesząc swoim głosem jak podczas koncertów w kościele św. Barbary czy wielokrotnie w Sanktuarium św. Walentego w Bieruniu.
Ale studia skończyłaś na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, by tym skuteczniej i umiejętniej wypełniać funkcję Naczelnika Wydziału Kultury w starostwie powiatowym.
Jesteśmy Ci wdzięczni i zawsze będziemy pamiętać, jak tworzyłaś tożsamość naszego nowego powiatu, po pioniersku, w oparciu o kulturę, o sztukę, o wartości.
Byłaś osobą piękną i pięknem obdarzałaś nas i cały powiat. Piękno zostawiłaś nam w testamencie!
Kultura i sztuka jako zadanie dla nas wszystkich, płaczących za Tobą, po Tobie.
Żegnaj, Magdaleno!

Bądź na bieżąco i obserwuj

od 12 lat
Wideo

Gazeta Lubuska. Winiarze liczą straty po przymrozkach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera