Magdalena Szafron nie żyje. Powiat bieruńsko-lędziński stracił szefową kultury. Córka Alojzego Lyski miała 48 lat

Jolanta Pierończyk
Jolanta Pierończyk
Magdalena Szafron
Magdalena Szafron Facebook Magdaleny Szafron
Magdalena Szafron nie żyje. Powiat bieruńsko-lędziński stracił szefową kultury. "Była jedną z osób nie do zastąpienia", mówi Piotr Czarnynoga, były starosta bieruńsko-lędziński. Magdalena Szafron zmarła po długiej walce z nowotworem, przeżywszy zaledwie 48 lat. Osierociła dwie nastoletnie córki.

19 czerwca 2020 r. w Bojszowach Starych odbył się pogrzeb zmarłej 17 czerwca rano Magdaleny Szafron, naczelniczki wydziału kultury w starostwie powiatu bieruńsko-lędzińskiego.

Magdalena Szafron nie żyje

- Była jedną z tych osób, które budowały tożsamość powiatu bieruńsko-lędzińskiego. Osoba niezwykle zaangażowana w kulturę i sztukę była idealnym naczelnikiem wydziału kultury. Powiat naprawdę wiele jej zawdzięcza - mówi jej były szef, Piotr Czarnynoga, dziś radny wojewódzki.

Śmierć Magdaleny Szafron to wielka strata dla powiatu, ale jeszcze większa dla rodziny, a zwłaszcza jej dwóch córek w wieku 16 i 14 lat. Dodajmy, że Magdalena Szafron była córką znanego pisarza i regionalisty, Alojzego Lyski. Miała 48 lat.

Mowę pogrzebową wygłosił Piotr Czarnynoga, były starosta bieruńsko-lędziński. Oto jej pełny tekst.

Żegnamy Cię, Magdaleno !
Żegna Cię najbliższa Rodzina, krewni i przyjaciele, ale w szczególny sposób żegna Cię społeczność powiatu bieruńsko – lędzińskiego, wszyscy pracownicy starostwa , artyści i ludzie kultury. My wszyscy, którzy mieliśmy szczęście spotkać Cię i pracować z Tobą. My dla których byłaś najważniejsza i niezastąpiona.
Byłaś dla nas najlepszym przewodnikiem po świecie kultury i sztuki. Pan Bóg i Rodzice dali Ci potrzebne do tego talenty.
Poetka - piękne wiersze pisałaś pod imieniem Magdalena Ochman.
Twój dźwięczny głos – sopran o ciepłej urokliwej barwie – zachwycał. Śpiewałaś chętnie – absolwentka prestiżowej szkoły muzycznej im. Mieczysława Karłowicza, ciesząc swoim głosem jak podczas koncertów w kościele św. Barbary czy wielokrotnie w Sanktuarium św. Walentego w Bieruniu.
Ale studia skończyłaś na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, by tym skuteczniej i umiejętniej wypełniać funkcję Naczelnika Wydziału Kultury w starostwie powiatowym.
Jesteśmy Ci wdzięczni i zawsze będziemy pamiętać, jak tworzyłaś tożsamość naszego nowego powiatu, po pioniersku, w oparciu o kulturę, o sztukę, o wartości.
Byłaś osobą piękną i pięknem obdarzałaś nas i cały powiat. Piękno zostawiłaś nam w testamencie!
Kultura i sztuka jako zadanie dla nas wszystkich, płaczących za Tobą, po Tobie.
Żegnaj, Magdaleno!

Bądź na bieżąco i obserwuj

iPolitycznie - Czy słowa Stefańczuka o Wołyniu to przełom?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie