Mariusz Wołosz kandyduje na prezydenta Bytomia ZDJĘCIA,...

  Mariusz Wołosz kandyduje na prezydenta Bytomia ZDJĘCIA, WIDEO

  Iwona Świetlik

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  8 sierpnia bytomianom przedstawiony został kandydat na prezydenta z ramienia Koalicji Obywatelskiej (Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej) w tegorocznych wyborach samorządowych. To Mariusz Wołosz, radny Bytomia, sprawujący swoją funkcję od 16 lat.
  Mariusz Wołosz - kandydat na prezydenta Bytomia z ramienia Koalicji Obywatelskiej (Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej) w tegorocznych wyborach sa
  1/13
  przejdź do galerii

  Mariusz Wołosz - kandydat na prezydenta Bytomia z ramienia Koalicji Obywatelskiej (Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej) w tegorocznych wyborach samorządowych ©Iwona Świetlik

  Mariusz Wołosz jest jednym z kandydatów na prezydenta Bytomia w wyborach samorządowych 2018. Ma wystartować z ramienia Koalicji Obywatelskiej (Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej). 8 sierpnia zaprezentował się na Rynku w Bytomiu. Towarzyszyli mu Barbara Dolniak - wicemarszałek Sejmu, Wojciech Saługa - marszałek woj. śląskiego i przewodniczący PO w regionie, poseł Jerzy Meysztowicz - wiceprzewodniczący władz krajowych Nowoczesnej i poseł Borys Budka - wiceprzewodniczący władz krajowych PO.

  - Wierzę w mieszkańców Bytomia, ich mądrość i dobrą decyzję w wyborach samorządowych. Aby o to wszystko zawalczyć potrzebna jest jedność, połączenie sił. Praca, którą wykonamy teraz będzie dobra i przekonywująca mieszkańców, a to co będzie później to przywracanie Bytomia na właściwy tor - powiedział o kampanii wyborczej, którą właśnie dziś rozpoczął.

  Kandydat zapytany został o problem nielegalnych wysypisk śmieci w Bytomiu. - Przede wszystkim musimy zatrzymać falę płynących z całej Europy śmieci do Bytomia. To warunek, aby w Bytomiu miał szansę rozwinąć się biznes. Problem śmieci jest problemem ogólnopolski. W Bytomiu panoszy się mafia śmieciowa i tylko osoba, która ma determinację, nie ma powiązań z tymi firmami, jest w stanie im się przeciwstawić. Uważam, że będę potrafił z nimi walczyć - mówił.

  Skomentował także plany modernizacji stadionu dla Polonii Bytom. Umowa na to przedsięwzięcie została podpisana w kwietniu tego roku. - Jestem osobą, która przestrzega prawa. Jeśli okaże się, że wszystkie sprawy związane ze stadionem załatwiane są zgodnie z prawem, będę realizował to, co poprzednicy. Jeśli nie, będę to prawo egzekwował. Dziś mamy do czynienia z pokazem sztuczek wyborczych. Miasta na budowę takiego obiektu nie stać.

  - Nie wiemy, jaka jest sytuacja finansowa Bytomia. Jest rozbieżność pomiędzy danymi podawanymi przez Regionalną Izbę Obrachunkową, a danymi podawanymi przez pana prezydenta. Musimy poprawić jakość naszych projektów. Mam nadzieję, że zmiany które planuję wprowadzić, będą również akceptowane przez Urząd Marszałkowski i będziemy w stanie jak największą ilość środków wykorzystać - dodał Mariusz Wołosz.

  Kandydata poparła Barbara Dolniak, wicemarszałek Sejmu. - To kolejny wspólny kandydat Koalicji Obywatelskiej na Śląsku i w Zagłębiu. Pokazujemy, że potrafimy się porozumiewać. Dla nas rozmowa to najważniejszy element funkcjonowania w polityce. Reforma samorządowa to jedna z tych, która udała nam się najlepiej, w związku z tym pielęgnujmy sukces i dajmy mieszkańcom szansę, by decydowali wspólnie o swoich sprawach.

  Na spotkaniu kandydata na bytomskim Rynku z mieszkańcami i z dziennikarzami o Bytomiu i problemach miasta mówił także Wojciech Saługa, marszałek woj. śląskiego i przewodniczący PO w regionie. - Bytom potrzebuje pasji, odwagi, pracy i pomysłu. Takie cechy ma Mariusz Wołosz, człowiek który z Bytomia uczynił sens swojego życia, jest blisko ludzi i chce z nimi współpracować. Bytom jest w ciężkim momencie swojego rozwoju. Pokazywany jako miasto, które potrzebuje wsparcia. Ludzie Koalicji tę współpracę gwarantują. Bytom nie zdoła wykorzystać środków europejskich. Nie ma potencjału. Będę musiał wykorzystać je dla innego miasta. To wynika ze złego zarządzania miastem - stwierdził marszałek.

  Wybory samorządowe zaplanowane są na jesień.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (11)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  zakłamana kampania wyborcza

  zulka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Panie Wołosz, jakim prawem oczernia Pan Firmę SRK S.A. że ma zaniedbane budynki. W ostatnich 6 latach wykonano w samym Bytomiu w 120 budynkach remonty dachów! wymianę instalacji elektrycznych,...rozwiń całość

  Panie Wołosz, jakim prawem oczernia Pan Firmę SRK S.A. że ma zaniedbane budynki. W ostatnich 6 latach wykonano w samym Bytomiu w 120 budynkach remonty dachów! wymianę instalacji elektrycznych, wymianę stolarki okiennej itp. Wszystkiego naraz niestety nie da się zrobić, ale bardzo dużo jest zrobione.
  Ciekawe, czy w gminnych budynkach tyle zrobiono, bo jak widać wokoło to nic się nie robi.
  Pana wypowiedź na facebooku jest po prostu skandaliczna.
  zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Blok na Reja

  Basia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Tak zaniedbuje budynki ! wystarczy spojrzeć na blok na ul.Reja 10.Srk to dno nie powinno się od nich brać mieszkań.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wołorz sprawę śmieci znasz od 2012

  Niko (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  Panie ale pan dwie kadenje rządził z Kojem u boku a od 2012 do Bytomia są zworzone chemikalia i śmieci. W sprawie śmieci na Bobrku było pisanych dziesiątki interpelacji . Nic w tej sprawie nie...rozwiń całość

  Panie ale pan dwie kadenje rządził z Kojem u boku a od 2012 do Bytomia są zworzone chemikalia i śmieci. W sprawie śmieci na Bobrku było pisanych dziesiątki interpelacji . Nic w tej sprawie nie zrobiłeś a teraz udajesz że o niczym nie wiesz .
  Przecież ustawa o odpadach stworzył rząd PO -PSL w 2012 . I od tej pory nic nie zostało zrobione w sprawie odpadów .zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  WSZYSCY WON, TYLKO ŚWIEŻA KREW !!!

  Piotr (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Ci co są od kilkunastu lat żądzą i nic nie zrobili już nic nie zrobią dobrego.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Parodia

  Kowal1920 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

  Przeca to jest smieszne , ten chlop razem wspolpracowal z prezydentem kojtenerem ... Nic nie zrobili dla tego miasta , a wrecz odwrotnie . Jak dla mnie ten gosciu nie ma szans . Nie wazne kim sie...rozwiń całość

  Przeca to jest smieszne , ten chlop razem wspolpracowal z prezydentem kojtenerem ... Nic nie zrobili dla tego miasta , a wrecz odwrotnie . Jak dla mnie ten gosciu nie ma szans . Nie wazne kim sie wolosz ;)zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Panu dziękuję!

  Ella (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

  Przecież p.Wołosz współpracował z p.prezydentem Kijem i jakoś nic nie zdziałali w Bytomiu.!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ten pan nic nie pomoże upadłemu miastu

  Wołosz jest stąd, więc jest umaczany w układach (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

  W XIX wieku przez dziesięciolecia Bytom był zapadłą dziurą, pełną korupcji, niemocy i głupoty - jak zresztą i dziś. Bliskie dna miasto stanęło na nogi za sprawą człowieka z zewnątrz (z uczciwego...rozwiń całość

  W XIX wieku przez dziesięciolecia Bytom był zapadłą dziurą, pełną korupcji, niemocy i głupoty - jak zresztą i dziś. Bliskie dna miasto stanęło na nogi za sprawą człowieka z zewnątrz (z uczciwego konkursu) - Georga Brünninga, który był burmistrzem w latach 1882-1919, a Bytom przeżywał szczyt swego rozwoju.
  Większość niemieckich inwestycji budowlanych w Bytomiu to jego zasługa - bezpośrednia lub pośrednia.
  Dziś w Bytomiu też potrzeba wielkiego człowieka, najlepiej z daleka, spoza bytomsko-katowickich układów. Pan Wołosz z pewnością się do tego nie nadaje.
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Won

  DPB (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 1

  Obojętnie kim się wołosz my wiemy kim jesteś kondonie.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  sportowiec ?

  jano (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 4

  Przed laty w Szombierkach Bytom boksowali pięściarze o nazwisku Wołosz.
  Zbieżność nazwisk ?


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  SM

  Rew (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

  Sportowiec.Jego sport to branie w kakało.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nie z tych Wołoszów

  KWK Bobrek Oldboys (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

  Z tych co kibicowali, głównie Leninowi.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  100 chwil na 100-lecie niepodległości. Multimedialny dokument historyczny

  100 chwil na 100-lecie niepodległości. Multimedialny dokument historyczny

  Horoskop miesięczny na listopad 2018 wróżki z Katowic

  Horoskop miesięczny na listopad 2018 wróżki z Katowic

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Najpopularniejsze imiona dzieci 2018 w woj. śląskim

  Najpopularniejsze imiona dzieci 2018 w woj. śląskim