MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mecz Raków Częstochowa - Śląsk Wrocław opóźniony przez ulewę ZDJĘCIA Ostatnia kolejka PKO Ekstraklasy miała rozpocząć o tej samej porze

25.05.2024 r. Mecz Rakowa ze Śląskiem opóźniły ulewa i grad.
25.05.2024 r. Mecz Rakowa ze Śląskiem opóźniły ulewa i grad. Piotr Ciastek
W sobotę 25 maja 2024 roku rozgrywana jest ostatnia kolejka PKO Ekstraklasy, która miała rozpocząć się o godz. 17.30. Jednak mecz Rakowa Częstochowa ze Śląskiem Wrocław opóźnił się o 50 minut z powodu ulewy i gradu. Zobacz ZDJĘCIA.

Raków Częstochowa to ustępujący mistrz Polski. Śląsk Wrocław przed ostatnią kolejką miał tyle samo punktów, co lider - Jagiellonia Białystok. W ostatniej kolejce miała trwać korespondencyjna rywalizacja między Śląskiem a "Jagą" o mistrzostwo. Jednak zalane boisko w Częstochowie uniemożliwiło rozpoczęcie meczu o wyznaczonej dla całej kolejki godzinie.

Ulewa, połączona z gradem, spowodowała, że boisko nie nadawało się do gry.

Służby walczyły z wodą na boisku, aż wreszcie z 50-minutowym opóźnieniem udało się rozpocząć mecz prowadzony przez sędziego Szymona Marciniaka. Śląsk wiedział, że Jagiellonia po pierwszej połowie wygrywała z Wartą Poznań 3:0, co oznaczało, że losy mistrzostwa były praktycznie rozstrzygnięte.