Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Medycy z Ukrainy szkolą się w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach

OPRAC.:
Monika Chruścińska-Dragan
Monika Chruścińska-Dragan
Lekarki i pielęgniarki ze szpitala we Lwowie obserwują podział pracy obowiązujący w katowickim szpitalu, organizację przestrzeni i inne zasady funkcjonowania tutejszego SOR-u.
Lekarki i pielęgniarki ze szpitala we Lwowie obserwują podział pracy obowiązujący w katowickim szpitalu, organizację przestrzeni i inne zasady funkcjonowania tutejszego SOR-u. mat. prasowe GCZD
Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach gości lekarzy i pielęgniarki z Ukrainy. Przez kilka tygodni będą obserwować pracę tutejszego oddziału ratunkowego.

Lekarki i pielęgniarki ze szpitala we Lwowie obserwują podział pracy obowiązujący w katowickim szpitalu, organizację przestrzeni i inne zasady funkcjonowania tutejszego SOR-u.

– Podglądamy, jak działa szpitalny oddział ratunkowy w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Widać, że włożono tu dużo pracy, aby wszystko sprawnie funkcjonowało. Wiele z tych rozwiązań jest bardzo praktycznych, przeniesiemy je do naszego szpitala we Lwowie, który właśnie jest w trakcie zmian i przygotowuje się do utworzenia w swoich strukturach oddziału ratunkowego – wyjaśnia dr Halyna Kovalenko, ordynatorka oddziału anestezjologii i intensywnej terapii lwowskiego szpitala.

SOR katowickiej placówki przeszedł kilka lat temu gruntowną modernizację. – To obecnie jedno z nowocześniejszych tego typu miejsc w Polsce. GCZD funkcjonuje również jako centrum urazowe dla dzieci. Myślę więc, że to bardzo dobre miejsce do czerpania dobrych wzorców i praktyk – mówi dr Andrzej Bulandra, koordynator Centrum Urazowego dla Dzieci w GCZD.

Wizyta Ukraińców w Katowicach jest możliwa dzięki umowie Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka ze lwowskim szpitalem. To pierwsza z trzech grup z Ukrainy wizytujących katowicki szpital. Każda spędzi w Katowicach tydzień.

Nie przeocz

Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II to jeden z największych szpitali dziecięcych w Polsce. Funkcjonują tu 24 poradnie specjalistyczne oraz 16 oddziałów szpitalnych, na bazie których działa osiem klinik Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Rocznie placówka przyjmuje ok. 17 tysięcy pacjentów na oddziały szpitalne, udziela 60 tys. specjalistycznych porad ambulatoryjnych i 35 tys. świadczeń w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

W GCZD, które jest szpitalem klinicznym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, realizowany jest kompleksowy program szkoleń dla studentów polskich i zagranicznych, który uzyskał pozytywną opinię polskiej i amerykańskiej komisji akredytacyjnej.

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera