Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Memy o służbie więziennej wciąż bawią internautów. Idealnie też wpisują się w Dzień Tradycji Służby Więziennej. Zobacz!

Monika Jaracz-Świerczyńska
Monika Jaracz-Świerczyńska
Memy o służbie więziennej wciąż bawią internautów, którzy chętnie publikują je w sieci i udostępniają na przykład w mediach społecznościowych. Twórcy zabawnych grafik odnoszą się w nich do różnych aspektów rzeczywistości, które traktują oni z przymrużeniem oka. Humorystyczne obrazki nawiązują zatem między innymi do rozmaitych sytuacji, zjawisk oraz wydarzeń. Ponadto, nie brakuje w nich aluzji do postaw i zachowań, prezentowanych przez konkretne osoby, grupy społeczne bądź zawodowe. Autorzy memów nie stronią również od stereotypów, jakie są związane z poszczególnymi motywami. W tym przypadku zabawne grafiki dotyczą pracowników służby więziennej, którzy znaleźli się wśród bohaterów humorystycznych obrazków. Co więcej, memy o tej tematyce idealnie też wpisują się w Dzień Tradycji Służby Więziennej. Zobacz i uśmiechnij się!

Strażnicy więzienni jednymi z bohaterów memów

Przeglądając internet nie da się nie zauważyć, że wśród najzabawniejszych obrazków z humorem znalazły się również memy o służbie więziennej. Jak się okazuje, te wciąż bawią internautów, którzy chętnie publikują je w sieci i udostępniają na przykład w mediach społecznościowych. Twórcy zabawnych grafik odnoszą się w nich do różnych aspektów rzeczywistości, które traktują oni z przymrużeniem oka. Humorystyczne obrazki nawiązują zatem między innymi do rozmaitych sytuacji, zjawisk oraz wydarzeń. Ponadto, nie brakuje w nich aluzji do postaw i zachowań, prezentowanych przez konkretne osoby, grupy społeczne bądź zawodowe. Autorzy memów nie stronią również od stereotypów, jakie są związane z poszczególnymi motywami. W tym przypadku zabawne grafiki dotyczą pracowników służby więziennej, którzy znaleźli się wśród bohaterów humorystycznych obrazków. Memy w tym temacie komentują między innymi warunki, w jakich przebywają więźniowie, a także odnoszą się do nierzadko mających tam miejsce absurdów.

Dzień Tradycji Służby Więziennej

Memy o umundurowanych pracownikach zakładów karnych idealnie wpisują się w Dzień Tradycji Służby Więziennej, jaki przypada 8 lutego. Dokładnie tego dnia w 1919 roku wydano „Dekret Naczelnika Państwa w sprawie tymczasowych przepisów więziennych”, podpisany przez Józefa Piłsudskiego. Dokument ten dał początek więziennictwu w odrodzonej Polsce. W celu upamiętnienia tego wydarzenia ustanowiono Święto Służby Więziennej, obchodzone od 2011 roku – najpierw 8 lutego, a od niedawna 29 czerwca. Wcześniejszy termin nadal jednak jest poświęcony umundurowanym pracownikom zakładów karnych w ramach Dnia Tradycji Służby Więziennej. Ustawa z 22 lipca 2022 roku o zmianie ustawy o Służbie Więziennej oraz niektórych innych ustaw uznała bowiem obie daty jako ważne w zakresie polskiego więziennictwa. Obchodzony 8 lutego Dzień Tradycji sięga do źródeł i zwraca uwagę na początki służby więziennej oraz proces jej wieloletniego kształtowania się i rozwoju. Z kolei czerwcowe święto przypada w dniu świętego Pawła Apostoła, patrona służby więziennej. Odbywają się wówczas uroczystości, związane z oficjalnymi obchodami, podczas których rozdawane są odznaczenia państwowe, odznaki resortowe nadane przez Ministra Sprawiedliwości oraz akty awansowe na wyższe stopnie służbowe.

W załączonej galerii prezentujemy memy o służbie więziennej, które wciąż bawią internautów. Ponadto, idealnie też wpisują się w Dzień Tradycji Służby Więziennej. Zobacz i uśmiechnij się!

Memy o służbie więziennej wciąż bawią internautów. Zobacz i uśmiechnij się!

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera