MEN zignorował debatę o oświacie w woj. śląskim. Nagranie...

  MEN zignorował debatę o oświacie w woj. śląskim. Nagranie trafi do Warszawy

  Anna Zielonka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Sześciolatki w szkole czują się bardzo dobrze. Za sprawą nowej ustawy oświatowej od nowego roku szkolnego do szkoły pójda obowiązkowo dopiero siedmi
  1/4
  przejdź do galerii

  Sześciolatki w szkole czują się bardzo dobrze. Za sprawą nowej ustawy oświatowej od nowego roku szkolnego do szkoły pójda obowiązkowo dopiero siedmiolatki ©anna kaczmarz

  W Sosnowcu samorządowcy, dyrektorzy szkół i nauczyciele z całego woj. śląskiego dyskutowali o zmianach w oświacie. Zaproszeni urzędnicy Ministerstwa Edukacji Narodowej na spotkaniu się nie pojawili. - Na szczęście debata jest rejestrowana. Bo choć nie ma naszych gości, to zapis spotkania i tak zawieziemy do ministerstwa - podkreślił Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

  Sonda

  Czy sześciolatki powinny chodzić do szkoły?

  O 6-latkach, o reformie szkolnictwa, gimnazjach, zwolnieniach nauczycieli i o sytuacji, w jakiej znalazły się gminy - o tym rozmawiali wczoraj uczestnicy Samorządowej Debaty Oświatowej Województwa Śląskiego, która odbyła się w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu.

  Na spotkanie przyjechali przedstawiciele samorządów, urzędnicy i nauczyciele oraz posłanka Krystyna Szumilas, minister edukacji narodowej w latach 2011-3013. Nie zjawili się za to zaproszeni przedstawiciele MEN.

  Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska zapytana w TVN o ustawę znoszącą obowiązek szkolny dla 6-latków. - Rodzic dostał wolność - zaznaczyła minister. Czym powinni się kierować rodzice, decydując czy dziecko powinno iść do szkoły, czy do przedszkola?


  - Na szczęście debata jest rejestrowana. Bo choć nie ma naszych gości, to zapis spotkania i tak zawieziemy do ministerstwa - podkreślił Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. - Mam też nadzieję, że dzięki tej debacie głos polskich samorządów zostanie w końcu zauważony - zaznaczył.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Porozmawiaj z Rybką MiniMini na żywo na ekranie!

  Porozmawiaj z Rybką MiniMini na żywo na ekranie!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA