Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec WYNIK, ZDJĘCIA Sosnowiczanie znokautowani na boisku w Legnicy

16.10.2021 r. Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec
16.10.2021 r. Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec Twitter/Miedź Legnica
W sobotę 16.10.2021 r. w meczu 13. kolejki Fortuna 1. Ligi Zagłębie Sosnowiec przegrało w Legnicy z Miedzią 0:4 (0:2).

Sosnowiczanie sprawili niespodzianki remisując u siebie z Koroną Kielce 0:0 i wygrywając w Łodzi z ŁKS-em 1:0. Jednak ostatnio przegrali na Stadionie Ludowym z Resovią 0:1. Drużyna Artura Skowronka w sobotę zagrała w Legnicy z Miedzią, która nie ukrywa swych aspiracji w walce o awans do PKO Ekstraklasy.

Zagłębie przystąpiło do meczu w Legnicy z 10 puntami, a Miedź miała ich 21 (4. miejsce w tabeli). Drużyna Wojciecha Łobodzińskiego poprzednio wygrała na swoim stadionie z Sandecją Nowy Sącz 3:1 (formalnie Sandecja była gospodarzem) i Podbeskidziem Bielsko-Biała 4:2.

Zagłębie straciło gola już w 11. minucie. Jurich Carolina wrzucił piłkę w pole karne z autu, lot piłki przedłużył Nemanja Mijusković, a do siatki skierował ją Damian Tront. W 22. minucie było 2:0. Tym razem Miedź zdobyła gola po rzucie rożnym, a celnie główkował z bliska Patryk Makuch.

Jeżeli sosnowiczanie chcieli na początku II połowy spróbować odrabiać straty, to szybko zostali sprowadzeni na ziemię. Maxime Dominguez dobił strzał Makucha i było 3:0. W końcówce wynik ustalił

Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec 4:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Damian Tront (11), 2:0 Patryk Makuch (22), 3:0 Maxime Dominguez (55), 4:0 Michał Bednarski (89)

Miedź: Paweł Lenarcik - Carlos Julio Martinez, Nemanja Mijusković, Jon Aurtenetxe, Jurich Carolina - Bruno Garcia (62. Kamil Zapolnik), Damian Tront, Maxime Dominguez (82. Hamza Bahaid), Mehdi Lehaire (69. Chuca), Szymon Stróżyński (69. Maciej Śliwa) - Patryk Makuch (82. Michał Bednarski).

Zagłębie: Kamil Bielikow - Lukas Duriska (64. Vedran Dalić), Dominik Jończy, Wojciech Kamiński - Dawid Ryndak, Wojciech Szumilas, Maciej Ambrosiewicz, Quentin Seedorf - Patryk Bryła (46. Joao Oliveira), Szymon Sobczak, Szymon Pawłowski (64. Alex Tanque).

Żółte kartki: Dominguez, Aurtenetxe - Jończy, Kamiński

Sędziował: Wojciech Krztoń (Olsztyn)

Widzów: 2.076