Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Międzynarodowy dzień walki z wypaleniem zawodowym. Zobacz najzabawniejsze memy, nawiązujące do tego zjawiska społecznego z przymrużeniem oka

Monika Jaracz-Świerczyńska
Monika Jaracz-Świerczyńska
Międzynarodowy dzień walki z wypaleniem zawodowym. Jak można zauważyć, w sieci znajduje się sporo memów, nawiązujących z przymrużeniem oka do tego zjawiska społecznego, które w ostatnim czasie stało się coraz bardziej dającym się we znaki problem. Syndrom ten objawia się przede wszystkim spadającą motywacją do pracy, a także utratą sił oraz chęci do wykonywania związanych z nią obowiązków. Poza tym, że wypalenie zawodowe może dosięgnąć każdego, to najczęściej i najdotkliwiej dotyka osoby, które wcześniej wykazywały się ogromnym zaangażowaniem, aktywnością, dyspozycyjnością oraz gotowością do podejmowania ambitnych i bardzo wymagających działań. Ludzie, którzy zawsze mieli mnóstwo energii do wykonywania zdań, motywację, a nawet realizowali wyznaczone cele z ponadprzeciętnymi wynikami oraz osiągnięciami, nagle zwalniają tempo wskutek narastającego napięcia, stresu, zmęczenia – fizycznego i psychicznego – oraz wyczerpania w aspekcie emocjonalnym. Pojawia się moment, w którym potrzebują zdystansować się do swojego środowiska zawodowego i poświęcić więcej uwagi życiu prywatnemu. Wówczas pojawiają się refleksje nad zmianą miejsca pracy, a niejednokrotnie jej rodzaju czy też specyfiki, dostosowanej do ich nowych potrzeb oraz preferencji. Zobacz najzabawniejsze grafiki o wypaleniu zawodowym i sprawdź, czy Ciebie też to dotyczy!

Motywacja, energia i chęć do działania z czasem mogą wygasnąć

Szybkie tempo pracy, wykonywanej bardzo często pod presją czasu przy ogromnej ilości zadań i obowiązków, to jeden z najbardziej rzucających się w oczy elementów specyfiki działań, podejmowanych przez wiele branż oraz w obrębie różnorodnych stanowisk. Wiedza, umiejętności, a także talenty wydają się być kluczowe dla pracowników, którzy mają podołać takiemu stylowi codziennej pracy. W wielu przypadkach to się sprawdza, jednak potrzebne są także predyspozycje do wykonywania danego zawodu i cechy, jakie przydają się w zmaganiach z powierzonymi obowiązkami.

Współczesne ogłoszenia o pracę, oprócz konkretnych wytycznych co do wymaganych umiejętności, zawierają też zapisy o preferowanych profilach kandydatów – z uwzględnieniem cech, jakie każdy z nich powinien posiadać. Najczęściej można spotkać się z określeniami typu: praca pod presją czasu, umiejętność szybkiego reagowania, dyspozycyjność, komunikatywność, dobra organizacja pracy i tak dalej. Osoby, które pasują do takich opisów, zazwyczaj świetnie sobie radzą, jednak bardzo często tylko do czasu… Przychodzi moment, kiedy nie dają już rady pędzić dalej. Opadają z sił, a emocje i stres odbierają im chęć do działania, co z kolei przekłada się na coraz mniejszą efektywność pracy i spadającą motywację.

Nie przeocz

Wypalenie zawodowe to częsty problem wśród współczesnych pracowników

Syndrom wypalenia zawodowego to zjawisko społeczne, które w ostatnim czasie stało się coraz bardziej dającym się we znaki problemem wśród pracowników wielu branż. Objawia się on przede wszystkim spadającą motywacją do pracy, a także utratą sił oraz chęci do wykonywania związanych z nią obowiązków. Poza tym, że wypalenie zawodowe może dosięgnąć każdego, to najczęściej i najdotkliwiej dotyka osób, które wcześniej wykazywały się ogromnym zaangażowaniem, aktywnością, dyspozycyjnością oraz gotowością do podejmowania ambitnych i bardzo wymagających działań.

Ludzie, którzy zawsze mieli mnóstwo energii podczas wykonywania zdań, motywację, a nawet realizowali wyznaczone cele z ponadprzeciętnymi wynikami oraz osiągnięciami nagle zwalniają tempo wskutek narastającego napięcia, stresu, zmęczenia – fizycznego i psychicznego – oraz wyczerpania w aspekcie emocjonalnym. Co za tym idzie, efektywność ich pracy jest mniejsza z dnia na dzień, a wkład w realizację zadań staje się coraz bardziej żmudny i oporny, a także zaczyna sprawiać wiele trudności, jakie ciągle narastają. W końcu pojawia się moment, w którym pracownicy potrzebują zdystansować się do swojego środowiska zawodowego oraz poświęcić więcej uwagi życiu prywatnemu. Wówczas pojawiają się refleksje nad zmianą miejsca pracy, a niejednokrotnie jej rodzaju i specyfiki, dostosowanej do ich nowych potrzeb oraz preferencji. Za tym idą próby przekwalifikowania się lub podążania za swoimi nowymi zainteresowaniami.

W załączonej galerii prezentujemy najzabawniejsze memy, nawiązujące z przymrużeniem oka do syndromu wypalenia zawodowego. Zobacz najzabawniejsze grafiki o tej tematyce i sprawdź, czy Ciebie też to dotyczy!

Międzynarodowy dzień walki z wypaleniem zawodowym. Zobacz najzabawniejsze memy!

Musisz to wiedzieć

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera