MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Międzypokoleniowe Centrum Aktywności i Innowacji w Bielsku-Białej rośnie w oczach

JAK
Inwestycja realizowana jest zgodnie z założonym harmonogramem.  Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie centrum będzie gotowe na przełomie 2024 i 2025.
Inwestycja realizowana jest zgodnie z założonym harmonogramem. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie centrum będzie gotowe na przełomie 2024 i 2025. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB
Międzypokoleniowe Centrum Aktywności i Innowacji, które powstaje w pawilonie sportowym i na terenie kortów tenisowych w Parku Włókniarzy przy bielskiej ul. Partyzantów, rośnie w oczach.

Międzypokoleniowe Centrum Aktywności i Innowacji w Bielsku-Białej rośnie w oczach

- Inwestycję realizuje Agencja Rozwoju Regionalnego. Dzięki staraniom spółki na mapie miasta powstanie zupełnie nowe miejsce zapewniające mieszkańcom przestrzeń do integracji i aktywizacji, rozwoju osobistego, kreowania zainteresowań i preferencji zawodowych - ale też nowoczesny i przyjazny teren sportowy oraz rekreacyjny. Wprowadzenie do obiektu nowoczesnej technologii stworzy podstawy dla powstania tam interaktywnego Międzypokoleniowego Centrum Aktywności i Innowacji, dającego możliwość nauki w zakresie robotyki i programowania dla dzieci, młodzieży oraz najstarszych mieszkańców miasta - informuje Emilia Klejmont z Wydziału Prasowego Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Zrewitalizowany pałacyk ma być miejscem działań społecznych łączących obszary związane z nauką, przedsiębiorczością i rekreacją. Natomiast teren, na którym funkcjonowały w przeszłości korty, zachowa funkcję sportową, przy czym agencja uzyskała pozwolenie na budowę w tym miejscu krytej hali, co pozwoli na korzystanie z rekreacji przez cały rok. Również przestrzeń przy zabytkowym pałacyku zostanie zagospodarowana. Powstanie tam zewnętrzny kort do tenisa ziemnego, zimą funkcjonować będzie tam zewnętrzne lodowisko.

Inwestycja w Bielsku-Białej - zobacz ZDJĘCIA

Na realizację projektu ARR pozyskała dofinansowanie w ramach pożyczki rewitalizacyjnej współfinansowanej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Umowa na finansowanie ze strony Banku Gospodarstwa Krajowego wynosi ponad 19,2 mln zł.

W 2023 roku po przetargu agencja podpisała umowę z wykonawcą - firmą Wodpol Sp. z o.o. - na wykonanie projektu i przeprowadzenie inwestycji. Obecnie trwają prace budowlane zarówno w tzw. pawilonie lodowym, jak i na terenie, gdzie powstanie hala sportowa.

- Aktualnie trwają prace związane z rewitalizacją pałacyku i dawnych kortów - roboty instalacyjne oraz prace związane z osuszaniem ścian budynku, drenażem i izolacją fundamentów w pawilonie lodowym. W najbliższym czasie planowana jest dostawa i montaż stolarki okiennej do rewitalizowanego pałacyku. W hali sportowej wykonawca skupia się na robotach budowlanych części socjalnej oraz pracach związanych z przekładkami sieci elektrycznych i teletechnicznych kolidujących z projektowaną halą. Wykonywane są też fundamenty i podwaliny hali sportowej. W maju planowane jest już budowanie konstrukcji obiektu - wyjaśniła Emilia Klejmont.

Póki co inwestycja realizowana jest zgodnie z założonym harmonogramem. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie centrum będzie gotowe na przełomie 2024 i 2025.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera