MKS Będzin 3-0 BBTS Bielsko-Biała [GALERIA]

Przemysław Drewniak
Siatkarze MKS-u Będzin odnieśli łatwe zwycięstwo nad BBTS-em Bielsko-Biała Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
W sobotnim meczu 10. Kolejki PlusLigi MKS Będzin bez żadnych problemów pokonał BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:12, 25:19, 25:13). Drużyna z Zagłębia Dąbrowskiego pokonała w tym sezonie wszystkie cztery drużyny z województwa śląskiego. Bielszczanie ponieśli ósmą porażkę z rzędu.

Do sobotniego meczu gospodarze przystępowali w rzadkiej dla siebie roli zdecydowanego faworyta. BBTS w ośmiu rozegranych spotkaniach zdobył zaledwie 5 punktów, wygrywając mniej niż… jednego seta na mecz (bilans 7-24). MKS walczył z kolei o drugie zwycięstwo z rzędu po wygranej nad AZS-em Częstochowa.

Przed tygodniem bielscy siatkarze postraszyli Effector Kielce, przegrywając u siebie dopiero po tie-breaku, ale na boisku w Sosnowcu nie mieli nic do powiedzenia. Sobotni mecz w zasadzie nie miał historii – MKS Będzin już w pierwszym secie pokazał siłę, gromiąc gości 25:12. W ani jednym momencie meczu BBTS nie nawiązał z gospodarzami skutecznej walki. W kolejnych odsłonach MKS wygrywał bardzo pewnie, 25:19 i 25:13 i po niespełna 80 minutach było po zawodach.

Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Artur Ratajczak, który zdobył najwięcej w zespole, 15 punktów i zaliczył aż 4 asy serwisowe. Po 10 „oczek” zanotowali Marcin Waliński i Krzysztof Rejno. W barwach bielszczan najlepiej punktował Bartosz Janeczek (9 punktów).

Będzinianie potwierdzili swoją wyższość w województwie śląskim. W bezpośrednich starciach z Jastrzębskim Węglem, GKS-em Katowice, AZS-em Częstochowa i BBTS-em MKS zaliczyli komplet czterech zwycięstw. Siatkarze MKS-u mają na swoim koncie 12 punktów po dziewięciu rozegranych meczach i zajmują 11. miejsce w tabeli. Fatalnie wygląda sytuacja BBTS-u, który już szósty raz w tym sezonie przegrał do zera i razem z beniaminkiem, Espadonem Szczecin, szoruje po dnie tabeli PlusLigi.