MKS Dąbrowa Górnicza - Tauron GTK Gliwice ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Dwie dogrywki w derbach województwa śląskiego

30.12.2023 r. Orlen Basket Liga: MKS Dąbrowa Górnicza - Tauron GTK Gliwice.
30.12.2023 r. Orlen Basket Liga: MKS Dąbrowa Górnicza - Tauron GTK Gliwice. Lucyna Nenow
W sobotę 30 grudnia 2023 roku w meczu 15. kolejki Orlen Basket Ligi koszykarzy MKS Dąbrowa Górnicza pokonał z Tauron GTK Gliwice 122:115. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były dwie dogrywki! Zobacz ZDJĘCIA z wypełnionej kibicami Hali Centrum.

Derby województwa śląskiego były przedostatnim meczem ekstraklasy koszykarzy w 2023 roku. Mecz MKS-u Dąbrowa Górnicza z GTK Gliwice wywołał duże zainteresowanie kibiców. W dąbrowskiej hali pojawiła się też grupa fanów GTK. Mecz oglądało 2750 osób, co jest nowym rekordem frekwencji na meczu koszykówki w Hali Centrum.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW obu drużyn oraz z MECZU koszykarzy MKS Dąbrowa Górnicza - Tauron GTK Gliwice, 30.12.2023 r.

Przed świętami Bożego Narodzenia Tauron GTK Gliwice przegrał u siebie z Sokołem Łańcut 87:100, natomiast MKS Dąbrowa Górnicza wygrał w Gdyni z Arką 104:82.

Przed spotkaniem trener gospodarzy Boris Balibrea mówił: - Mamy pełną świadomość, że to naprawdę bardzo ważny dla nas mecz. Zwycięstwo otworzy nam opcję na udział w Pucharze Polski, choć ważne będą również mecze naszych bezpośrednich rywali z tabeli. My jednak musimy wygrać ten mecz również dla naszych kibiców, ponieważ mamy świadomość jak ważna jest dla nich rywalizacja z lokalnym rywalem.

Jednak w innym sobotnim meczu Legia Warszawa przegrała z Polskim Cukrem Startem Lublin 75:92 i Puls Basketu poinformował na portalu X, że awansu do PP już na pewno nie uzyska MKS. Dąbrowianom pozostała więc walka o wygraną w prestiżowym spotkaniu z GTK Gliwice.

MKS Dąbrowa Górnicza - Tauron GTK Gliwice: Gospodarze roztrwonili przewagę i były dwie dogrywki

Na początku mieliśmy remisy 2:2, 8:8 i 10:10, a potem gospodarze konsekwentnie budowali przewagę. Wprawdzie z 20:12 zrobiło się 20:19, ale MKS ponownie uciekł rywalom. Na początku III kwarty było już 17 punktów przewagi - 67:50. Gliwiczanie zaczęli jednak odrabiać straty, wygrali kwartę 28:19. Przewaga dąbrowian w IV części stopniała do 2 punktów - 75:73, a następnie był remis 80:80! Na 17 sekund przed końcem na tablicy wyników znów było remisowo - 95:95. Obu drużynom nie udało się już nic zmienić i konieczna była dogrywka. Na 18 sekund przed końcem dodatkowej części gry było 106:106 i... trzeba było rozegrać drugą dogrywkę! Po rzucie za trzy punkty Lovella Cabbila MKS prowadził 116:108. Goście jeszcze raz szarpnęli - 116:113, ale MKS już nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa.

Po 27 punktów dla gospodarzy rzucili Tayler Persons i Marc Garcia. W drużynie z Gliwic wyróżniał się Josh Price z 34 punktami i 13 zbiórkami.

MKS Dąbrowa Górnicza - Tauron GTK Gliwice 122:115 po dwóch dogrywkach (23:19, 33:24, 19:28, 20:24; d. 11:11, d. 16:9)

MKS Dąbrowa Górnicza: Marc Garcia 27, Tayler Persons 27, Nicolas Carvacho 21, Lovell Cabbil 19, Dominik Wilczek 11, Błażej Kulikowski 9, Jeriah Horne 3, Maciej Kucharek 3, Dawid Słupiński 2, Marcin Piechowicz 0.

Tauron GTK Gliwice: Joshua Price 34, Kadre Gray 25, Maciej Bender 15, Terry Henderson 15, Martins Laksa 13,Koby McEwen 8, Aleksander Busz 3, Łukasz Frąckiewicz 2, Michał Samsonowicz 0, Tomasz Śnieg 0.