Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Monika Pohorecka ubiega się o fotel prezydenta Częstochowy WIDEO

Katarzyna Stacherczak
Katarzyna Stacherczak
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Poznaliśmy kolejną kandydatkę, która chciałaby rządzić Częstochową. Swój udział w wyborach potwierdziła radna PiS, Monika Pohorecka. - Znam potrzeby naszego miasta i coraz częściej spotykam się z prośbami i apelami mieszkańców, których to frustracja, niezgoda i żal o to, co się dzieje w mieście, nasilają się. Bardzo często słyszę, że czas na zmiany - tłumaczyła.

PiS przedstawiło kandydatkę na prezydenta Częstochowy

Częstochowski PiS niemal do ostatniego momentu nie zdradził, kto z ich partii będzie ubiegał się o fotel prezydenta Częstochowy. Głośno mówiło się przede wszystkim o dwóch kandydatach - w wyborach miała wystartować Monika Pohorecka, albo Paweł Ruksza. Ostatecznie postawiono właśnie na Monikę Pohorecką.

- To kandydatura, której najbardziej obawiają się nasi polityczni oponenci - zapowiedziała radna Katarzyna Jastrzębska.

W konwencji wyborczej kandydatki na urząd prezydenta Częstochowy wzięli udział działacze PiS z naszego regionu. Wśród nich nie zabrakło poseł Lidii Burzyńskiej, a także posła Szymona Giżyńskiego oraz częstochowskich radnych.

- Częstochowa może mieć prezydenta kobietę. Dziś tak dużo mówi się o prawach kobiet, o sile kobiet. My jesteśmy naprawdę przygotowane, merytoryczne, kompetentne - mówiła Monika Pohorecka, kandydatka na prezydenta Częstochowy.

emisja bez ograniczeń wiekowych

Monika Pohorecka z częstochowskim samorządem jest związana blisko dekadę.

- Znam problemy miasta, mam doświadczenie pracy w samorządzie i jestem przygotowana na pełnienie urzędu prezydenta Częstochowy. Podjęłam decyzję, która jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców. To w oparciu o nie skonstruowałam swój program, bo życzę dobrze Częstochowie, jego mieszkańcom i własnym dzieciom. Nie chciałabym, aby one stąd wyjeżdżały. Chciałabym, aby to właśnie w tym mieście mogły dobrze i szczęśliwie żyć - podkreślała.

Monika Pohorecka w swoim wystąpieniu zaznaczała, że Częstochowa potrzebuje natychmiastowych zmian.

- W każdej przestrzeni życia publicznego są kwestie, które należy zmieniać niemal od razu. To będą pierwsze i priorytetowe decyzje. Chodzi o stan dróg w Częstochowie, ochronę zdrowia, edukację, podatki. Ten program był pisany właśnie o głos mieszkańców. Mam pomysł, plan i wizję zmiany Częstochowy. Chciałabym, jako przyszły prezydent, móc je realizować - twierdziła.

Podczas wystąpienia nie mogło zabraknąć tematu, który w tej kampanii działa jak magnes.

- Stadion miejski powinien być w Częstochowie wybudowany już dawno temu. To będzie jedna z tych decyzji, które również będę chciała wdrożyć. Kiedy dziś słyszę, że: przygotowujemy dokumenty, studium, analizy, to pytam: gdzie byliście przez ostatnie lata, gdy Raków osiągał mistrzostwo. To wielka duma, potencjał i promocja miasta. Częstochowianie zasługują na stadion miejski - podkreślała Monika Pohorecka.

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia

Walkę o fotel prezydenta Częstochowy zapowiedzieli dotychczas:

  • Krzysztof Matyjaszczyk - obecnie urzędujący prezydent miasta (Lewica),
  • Łukasz Banaś (Koalicja Obywatelska),
  • Tomasz Grzegorz Stala (Alternatywa dla Częstochowy),
  • Małgorzata Terrero-Rozmus (wystartuje z listy założonego przez społeczników komitetu Wybieram Częstochowę),
  • Krzysztof Świerczyński (Trzecia Droga),
  • Monika Pohorecka (PiS).

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 7 kwietnia. Druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast - 21 kwietnia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera