MŚ 2014 Chile - Australia 3:1 [RELACJA]. Sanchez i spółka zgodnie z planem ograli Kangurów

Chile - Australia
Chile - Australia EPA/JESUS DIGES
Mecz dwóch drużyn mających być w grupie B dostarczycielami punktów zakończył się zasłużonym zwycięstwem Chile. Drużyna z Ameryki Południowej w odstępie niespełna dwóch minut strzeliła dwie bramki Australii przesądzając o swoim jubileuszowym dziesiątym zwycięstwie w historii swoich występów w finałach MŚ.

MUNDIAL 2014

Pierwszego gola dla Chile strzelił w 12 minucie Alexis Sanchez. Skrzydłowy Barcelony wpisał się na listę strzelców po akcji Aranguiza dobijając niezbyt udane uderzenie głową Vargasa. Na 2:0 dosłownie chwilę później podwyższył Jorge Valdivia popisując się precyzyjnym strzałem z 15 m pod poprzeczkę, a Sanchez tym razem zaliczył asystę.

CZYTAJ I ZOBACZ KONIECZNIE:
* MUNDIAL 2014: TERMINARZ, PROGRAM TV, TRANSMISJE
* Kto jest największą gwiazdą Mundialu 2014? GŁOSUJ I ZOBACZ WYNIKI

Wydawało się, że Chilijczycy mają mecz pod kontrolą, gdy niespodziewanie Australia strzeliła kontaktową bramkę. Jej autorem był najbardziej doświadczony z graczy Kangurów Tim Cahill. 35-letni napastnik przez 15 lat grał w Anglii w Milwall i Evertonie, więc nic dziwnego, że świetnie radzi sobie w grze głową. Piłkarz, który przed sportową emeryturą postanowił spróbować swoich sił jeszcze w amerykańskiej MLS w zespole New York Red Bulls, z łatwością wygrał główkowy pojedynek ze stoperem Chilijczyków i z bliska umieścił piłkę w siatce. Chwilę potem Cahill mógł wyrównać, lecz przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem rywali Claudio Bravo.

Po zmianie stron Cahill pokonał kapitana Chile, lecz sędzia nie uznał gola odgwizdując pozycję spaloną i telewizyjne powtórki dowiodły, że była to słuszna decyzja. Australijczycy do końca starali się zmienić niekorzystny rezultat, lecz dogodnych okazji nie wykorzystał Bresciano. Grający z kontry Chilijczycy mogli podwyższyć wynik w 61 minucie, lecz po zbyt lekkim strzale Vargasa Wilkinson zdążył wybić zmierzającą do siatki piłkę sprzed linii bramkowej. Wygraną Chile w doliczonym czasie gry przypieczętował strzałem zza linii pola karnego rezerwowy Jean Beausejour.

Chile – Australia 3:1 (2:1)

Bramki: 1:0 Alexis Sanchez (12), 2:0 Jorge Valdivia (14), 2:1 Tim Cahill (35), 3:1 Jean Beausejour (90+2)

Sędziował Noumandiez Doue (Wybrzeże Kości Słoniowej).