Mundial 2014: Honduras – Ekwador 1:2. Enner Valencia bohaterem! [RELACJA + ZDJĘCIA]

TOK
W meczu grupy E mundialu w Brazylii Honduras przegrał z Ekwadorem 1:2. Bramki strzelili: dla Hondurasu – Carlo Costly (31); dla Ekwadoru – Enner Valencia dwie (34, 65). Po dwóch kolejkach w grupie prowadzi Francja - 6 pkt. Ekwador i Szwajcaria mają po 3 punkty, a Honduras - 0.

Na początku w tym meczu panował chaos. Obie drużyny miały jednak dogodne okazje na bramki. Najpierw gola dla Ekwadoru mógł strzelić Enner Valencia, ale mając przed sobą już tylko bramkarza posłał piłkę obok słupka (20. minuta). Siedem minut później po rzucie rożnym główkował Victor Bernardez i nie trafił z kilku metrów.

Honduras objął prowadzenie w 31. minucie. Carlo Costly, znany u nas z gry w GKS Bełchatów, wygrał powietrzny pojedynek z Jorge Guaguą i huknął z lewej nogi tuż sprzed pola karnego. Honduras strzelił gola w finałach MŚ pierwszy raz od 510 minut. Rekordzistą pod tym względem jest Kolumbia – 517 minut bez bramki.

Ekwador szybko odpowiedział. Felipe Caicedo płasko podał w pole karne, piłka odbiła się od jednego z obrońców, przeleciała przez pole bramkowe. Enner Valencia wyskoczył zza pleców Bryana Beckelesa i z bliska pokonał Noeala Valladaresa.

W doliczonym czasie pierwszej połowy Honduras zdobył drugą bramkę, ale nie została uznana. Costly główkował w słupek, a Jerry Bengtson skierował piłkę do siatki. Sędzia zauważył zagranie ręką, na dodatek Bengtson był na spalonym, choć arbiter liniowy tego nie zasygnalizował.

Ekwador strzelił bramkę na wagę trzech punktów w 65. minucie i znów jej autorem był Enner Valencia, który ma już trzy trafienia w brazylijskim mundialu. Z rzutu wolnego dośrodkował Walter Ayovi, a bohater wieczoru skierował głową piłkę do siatki – 2:1.

W drużynie Hondurasu do 82. minuty Oscar Boniek Garcia, który otrzymał imię na cześć Zbigniewa Bońka.

W ostatnich meczach tej grupy, 25 czerwca, Honduras zagra ze Szwajcarią, a Ekwador z Francją.

Grupa E: Honduras - Ekwador 1:2 (1:1)

1:0 Carlo Costly (31), 1:1 Enner Valencia (34), 1:2 Enner Valencia (65-głową).

Honduras: Noel Valladares - Brayan Beckeles, Victor Bernardez, Maynor Figueroa, Emilio Izaguirre (46. Juan Carlos Garcia) - Boniek Garcia (82. Marvin Chavez), Luis Garrido (71. Mario Martinez), Jorge Claros, Roger Espinoza - Carlo Costly, Jerry Bengtson.

Ekwador: Alexander Dominguez - Juan Carlos Paredes, Jorge Guagua, Frickson Erazo, Walter Ayovi - Oswaldo Minda (83. Carlos Gruezo), Antonio Valencia, Cristian Noboa, Jefferson Montero (90+2. Gabriel Achilier) - Enner Valencia, Felipe Caicedo (82. Edison Mendez).

Żółte kartki: Victor Bernardez, Jerry Bengtson (Honduras); Antonio Valencia, Enner Valencia, Jefferson Montero (Ekwador).

Sędziował: Benjamin Williams (Australia).