Nasza Loteria

Najbardziej kompleksowa oferta dla rolników

Materiał informacyjny Ergo Hestia
Całe gospodarstwo rolne zabezpieczone jedną umową? W ERGO Hestii to jest możliwe. Sopocki ubezpieczyciel ma dla rolników kompleksową ofertę, dzięki której można ze spokojem patrzeć w przyszłość i myśleć o dalszym rozwoju naszego gospodarstwa.

Nowe źródła energii, wprowadzanie instrumentów Wspólnej Polityki Rolnej UE czy zmiana nawyków żywieniowych. To tylko nieliczne czynniki, które sprawiają, że polskie rolnictwo zmienia się w bardzo szybkim tempie. Do tych zmian dostosowuje się ERGO Hestia, która wykorzystując ponad 30-letnie doświadczenie na rynku ubezpieczeń, stworzyła ofertę zabezpieczającą rolników.

PEŁNA OCHRONA KLIENTA

- To kompleksowa oferta ubezpieczeń skierowana do rolników indywidualnych i przedsiębiorców zajmujących się produkcją rolną – tłumaczy Jakub Welz, menedżer projektu ERGO Ubezpieczeń Rolnych.
- Obejmuje zarówno ubezpieczenia obowiązkowe, jak i dobrowolne, dające klientowi pełną ochronę. Nasi agenci, likwidatorzy i mobilni rzeczoznawcy pracują na terenie całego kraju – podkreśla.

Dzięki współpracy z najlepszymi ekspertami na rynku, ERGO Hestii udało się stworzyć atrakcyjny pakiet ubezpieczeń w bardzo krótkim czasie.

- W ciągu półtora roku wdrożyliśmy pełną ofertę i zamierzamy rozwijać się na tym rynku, który bardzo się zmienia. Postrzegamy rolników jako przedsiębiorców, którzy prowadzą coraz bardziej profesjonalne gospodarstwa – dodaje Jakub Welz.

INDYWIDUALNIE DOPASOWANA OFERTA

Budynki gospodarcze oraz mieszkalne, sprzęt i maszyny rolnicze, zebrane ziemiopłody, zwierzęta gospodarskie, a nawet meble, biżuteria czy gotówka. W ERGO Hestii to wszystko można ubezpieczyć w ramach jednej umowy. Ponadto w sopockiej firmie można zabezpieczyć m.in. popularne instalacje fotowoltaiczne i to ze złagodzonymi wymaganiami względem ubezpieczanego.
- Oferujemy możliwość pełnego zabezpieczenia mikroinstalacji OZE na warunkach dopasowanych indywidualnie, wykraczających zakresem poza standard rynkowy. Stosując najnowsze technologie jesteśmy w stanie dokonać napraw lub wymiany uszkodzonych elementów instalacji. W grę wchodzi także zakup i wymiana podzespołów – podkreśla menedżer projektu ERGO Ubezpieczeń Rolnych.
NIEPRZEWIDYWALNE RYZYKO
Jednak jednym z największych wyzwań, przed którymi stoją rolnicy i ich ubezpieczyciele, są zmiany klimatyczne. Rolnictwo i obszary wiejskie to najbardziej zależna od zmian pogodowych dziedzina gospodarki.

- W tym sezonie widać więcej deszczów nawalnych, widać więcej negatywnych skutków porywistego wiatru. Tzw. ryzyka dobrowolne zaczynają odgrywać coraz większą rolę, zaczynają coraz bardziej destabilizować życie rolników – zaznacza Jakub Welz.
- Innym przykładem są przymrozki wiosenne, które są coraz groźniejsze. Rośliny zaczynają wegetację szybciej, przez co są bardziej narażone na przymrozki, których okresy występowania nie ulegają istotnym przesunięciom – dodaje.

Niwelowanie negatywnych skutków zmian klimatycznych to jeden z kluczowych elementów oferty ERGO Hestii dla rolników. W ciągu roku sopocka firma zlikwidowała szkody na terenie całej Polski, które dotyczyły głównie przymrozków wiosennych, gradu, porywistego wiatru i deszczów nawalnych. Zdarzyły się także pożary, w wyniku których najczęściej dochodziło do szkód całkowitych. W takich przypadkach sopocka firma także w pełni zabezpiecza swoich klientów.

SZYBKA LIKWIDACJA SZKÓD

Jak podkreśla przedstawiciel ERGO Hestii, proces likwidacji szkód jest maksymalnie uproszczony. Każdy może skorzystać z najbardziej wygodnej dla siebie opcji.

- Rolnik, u którego doszło do szkody, może ją zgłosić na kilka sposobów: online, u przedstawiciela ERGO Hestii lub telefonicznie. Każda szkoda otrzymuje swojego opiekuna, który od momentu jej zgłoszenia, prowadzi klienta przez proces likwidacji i jest z nim w stałym kontakcie. Współpracujemy z wysoko wykwalifikowanymi ekspertami, którzy dysponują szeroką wiedzą i doświadczeniem w tym obszarze. Wiemy, jak ważną rolę przy likwidacji szkód z upraw może odgrywać czas. Dlatego oględziny mogą być wykonywane również przez naszych likwidatorów mobilnych, którzy są dostępni na terenie całego kraju – wyjaśnia Jakub Welz.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Najbardziej kompleksowa oferta dla rolników - Strefa Agro

Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni