Najważniejsze wydarzenia z woj. śląskiego PROGRAM TyDZień...

  Najważniejsze wydarzenia z woj. śląskiego PROGRAM TyDZień 10.08.2018 WIDEO Prezentuje Bartosz Wojsa

  Zdjęcie autora materiału

  Bartosz Wojsa

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Najważniejsze wydarzenia z woj. śląskiego PROGRAM TyDZień 10.08.2018. Przed Państwem 43. odcinek programu informacyjnego „Dziennika Zachodniego" - TyDZień, w którym co piątek podsumowujemy najważniejsze wydarzenia z regionu minionego tygodnia. Zapraszam, Bartosz Wojsa.
  PROGRAM TyDZień 10.08.2018
  1/18
  przejdź do galerii

  PROGRAM TyDZień 10.08.2018 ©DZ

  W programie informacyjnym „Dziennika Zachodniego" - TyDZień - podsumowujemy dla Państwa najważniejsze wydarzenia z regionu minionego tygodnia. W każdy piątek publikujemy nowy odcinek, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia czterdziestego trzeciego.

  W Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu odbył się pierwszy w Polsce przeszczep całkowicie sztucznego serca. Po miesiącu od wykonania tego zabiegu zespół lekarzy mógł pochwalić się osiągnięciem: pacjent, 66-letni pan Mieczysław, czuje się znakomicie. Tym samym klinika dołączyła do elitarnego grona ośrodków oferujących wszystkie możliwe sposoby terapii chorych z niewydolnością krążenia.

  Zobacz galerię

  Od 4 do 10 sierpnia w Polsce rozgrywał się 75. wyścig Tour de Pologne, którego tegoroczna trasa ponownie przebiega przez wiele śląskich miast. Uczestników rajdu można było zobaczyć na trasach między innymi w Katowicach, Zabrzu, Tarnowskich Górach, Jaworznie czy Bielsku-Białej.

  Policjanci z Częstochowy zatrzymali 20-latka i jego o dwa lata młodszego kolegę, podejrzanych o brutalne pobicie w centrum miasta i posiadanie narkotyków. Jak ustalili śledczy, mężczyźni - wspólnie z trzecim napastnikiem - zaatakowali niewinnych przechodniów, bijąc ich i kopiąc po całym ciele.

  Policjanci z Bytomia i Katowic zatrzymali trzy osoby, które są związane z szajką handlarzy dopalaczami. Mundurowi przejęli prawie 10 kilogramów dopalaczy w różnej postaci, a także szklane pojemniczki i woreczki strunowe, w których porcjowane były zakazane środki. Sprawcy handlowali dopalaczami za pomocą strony internetowej - wysyłali środki w paczkach do klientów na terenie całej Polski.

  W niedzielę, 5 sierpnia, w Bazylice św. Wojciecha w Mikołowie odbyła się koronacja Matki Bożej Mikołowskiej. W uroczystości wziął udział sam arcybiskup Wiktor Skworc, metropolita katowicki.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo