Nasza Loteria

Nawałnice w Śląskiem. Straż pożarna odnotowała 290 interwencji strażaków po burzach oraz siedem uszkodzonych dachów

Barbara Romańczuk
Barbara Romańczuk
PAP
PAP
OSP Komorowice Krakowskie / Ochotnicza Straż Pożarna Bielsko-Biała Straconka/ Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej
Wtorkowa burza, która przeszła nad województwem śląskim w godzinach wieczornych, przyniosła wiele szkód, w tym uszkodzenia siedmiu dachów oraz złamane konary i powalone drzewa. Do środowego poranka strażacy w regionie zostali wezwani do akcji aż 290 razy w celu udzielenia pomocy i przeciwdziałania skutkom nawałnicy.

W związku z frontem burzowym, który przetoczył się wczoraj po południu nad województwem śląskim, straż pożarna została wezwana do interwencji w 290 zdarzeniach na terenie całego regionu.

Nawałnice w Śląskiem. Straż pożarna odnotowała 290 interwencji strażaków

Działania związane były przede wszystkim z usuwaniem powalonych drzew i połamanych konarów z jezdni i posesji. Na skutek silnego wiatru uszkodzonych zostało siedem dachów - przekazała w środę rano rzeczniczka śląskiej straży pożarnej bryg. Aneta Gołębiowska.

Najwięcej pracy strażacy mieli w powiatach bielskim, gliwickim i w mikołowskim.

Zobaczcie zdjęcia z interwencji strażaków

Z danych przedstawionych w komunikatach opublikowanych przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach (WCZK) wynika, że we wtorek do godziny 2:00 w nocy ze środy przewidywane były wystąpienia burz, w trakcie których miejscami mogły wystąpić intensywne opady deszczu o natężeniu 20-30 mm, z lokalnymi skupiskami sięgającymi nawet do 40 mm. Dodatkowo, burzom mogły towarzyszyć silne podmuchy wiatru o prędkości 70-80 km/h, miejscami osiągającymi 100 km/h. W niektórych obszarach istniała także możliwość wystąpienia opadów gradu. Po północy ostrzeżenie to odwołano.

We wtorek w centralnej części regionu obowiązywały też ostrzeżenia o drugim stopniu zagrożenia upałami. Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Poznaniu Biura Prognoz Hydrologicznych IMGW – PIB we Wrocławiu oraz Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie ostrzegały też we wtorek przed wezbraniami rzek w regionie.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

od 16 lat
Wideo

W jakim kierunku powinna się zmieniać UE?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni