MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowe miejsce spotkań Świadków Jehowy w Bielsku Białej. Proste, eleganckie, wygodne. ZDJĘCIA

JAK
Sala Królestwa Świadków Jehowy w Bielsku-Białej - widok z zewnątrz
Sala Królestwa Świadków Jehowy w Bielsku-Białej - widok z zewnątrz fot. JW.ORG
Świadkowie Jehowy z Bielska-Białej mają nowe miejsce spotkań. Po ośmiu miesiącach prac w sobotę, 20 maja, odbyła się uroczystość oddania do użytku Sali Królestwa przy bielskiej ulicy Międzyrzeckiej 63. Będą się tu spotykać osoby, które chcą dowiedzieć się czegoś więcej z Biblii. Przyjść może każdy.

– Prosty, elegancki i wygodny. Jest tu wszystko czego potrzeba, by w godny sposób wielbić Boga – tak nowy budynek opisuje Magdalena Chmura, która uczestniczyła w budowie obiektu, a teraz korzysta podczas zebrań. Pracowała jako ochotnik. – Chciałam mieć swój udział w tej budowie, bo mam nadzieję, że przyczyni się ona do tego, że jeszcze więcej osób pozna Biblię, znajdzie odpowiedzi na ważne życiowe pytania, zrozumie sens życia i znajdzie szczęście – dodaje.

Radosny wysiłek

Powstawaniu nowej Sali Królestwa w Bielsku-Białej, towarzyszyła atmosfera nieczęsto spotykana na placach budowy.

– Czułam tutaj pełnię życzliwości, otwartości, radości, chęci pomocy i poczucia humoru – mówi jedna z ochotniczek Dorota Nowak. – Praca tutaj sprawiła mi nieopisaną radość!

Wszyscy członkowie ekipy uczestniczącej w powstawaniu obiektu podkreślają, że to nie jest tylko inwestycja budowlana. To praca, dzięki której poznali bliżej wartościowych ludzi, spędzili czas w dosłownie budującej atmosferze, ale przede wszystkim,
zrobili coś dla innych i dla swojego Boga, Jehowy.

Wejdźmy do środka

Nowa Sala Królestwa na Międzyrzeckiej, w przeciwieństwie do poprzedniej jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, ma lepszą lokalizację i przestronny parking. Jednak dużo ważniejsza od aspektów technicznych jest rola, jaką nowy obiekt będzie spełniał.

W nowej Sali Królestwa w Bielsku-Białej, podobnie jak w tysiącach takich miejsc na całym świecie, każdego tygodnia odbywają się zebrania, na których obecni uczą się z Biblii. Wiele punktów programu ma charakter dyskusji, w której mogą brać udział wszyscy obecni, jeśli tylko mają takie życzenie. Aby uczestniczyć w zebraniach Świadków Jehowy, nie trzeba być jednym z nich. Każdy kto chce dowiedzieć się więcej, co Pismo Święte mówi o aktualnych wydarzeniach na świecie lub o przyszłości, jest mile widzianym gościem.

Po wejściu do Sali Królestwa można zająć dowolnie wybrane miejsce i po prostu skorzystać z programu. Nie prowadzi się też żadnych zbiórek pieniędzy.

- Cieszymy się, że ta nowa Sala Królestwa będzie służyć wielu mieszkańcom Bielska-Białej i okolic jako miejsce zdobywania wartościowej wiedzy o Bogu i nie tylko. Praktyczne rady z Biblii, które omawiamy każdego tygodnia, pomagają lepiej wywiązywać się z codziennych ról jakie wszyscy pełnimy w rodzinie, jako przyjaciele, obywatele, uczniowie czy współpracownicy. Dlatego jestem przekonany, że to nowe miejsce przyniesie korzyści całej lokalnej społeczności - wyjaśnia Mateusz Loranty, zastępca rzecznika Świadków Jehowy w regionie śląskim i małopolskim.

Z nowej Sali Królestwa przy ul. Międzyrzeckiej 63 będą korzystać cztery zbory Świadków Jehowy z Bielska Białej, do których należy niemal 400 osób. Jednym z nich jest zbór polskiego języka migowego. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi multimedialnemu z zebrań korzyść odniosą również osoby, które na co dzień posługują się tym językiem.

Ważne daty:
Grudzień 2018 r. - kupno działki.
Czerwiec 2022 r. - rozpoczęcie prac budowlanych.
Luty 2023 r. - zakończenie prac budowlanych.
14 kwietnia 2023 r. - otrzymanie pozwolenia na użytkowanie obiektu.
20 maja 2023 r. - uroczystość oddania Sali Królestwa do użytku.

W które dni mogę przyjść na zebranie Świadków Jehowy?
Zebrania odbywają się w następujące dni:
Poniedziałek, 18:30 – zbór Bielsko-Biała Zachód
Wtorek, 18:30 – zbór Bielsko-Biała Centrum
Środa, 18:30 – zbór Bielsko-Biała Wapienica
Czwartek 18:30 – zbór Bielsko-Biała Migowy
Sobota, 16:00 – zbór Bielsko-Biała Zachód
Niedziela, 9:30 – zbór Bielsko-Biała Centrum
Niedziela, 12:30 – zbór Bielsko-Biała Wapienica
Niedziela 15:30 – zbór Bielsko-Biała Migowy

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni