Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Nowoczesna hala sportowa przy SP nr 9 w Zawierciu oficjalnie otwarta. Obiekt będzie służył uczniom oraz mieszkańcom. WIDEO i ZDJĘCIA

Bartosz Żołnierczyk
Bartosz Żołnierczyk
Wideo
od 16 lat
Społeczność szkolna, parlamentarzyści, samorządowcy oraz zaproszeni goście, dokonali 4 października br. oficjalnego otwarcia hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 9 im. Marii Dąbrowskiej w Zawierciu. Obiekt zaczęto budować w kwietniu 2022 roku w ramach Programu Sportowa Polska Ministerstwa Sportu i Turystyki. Długość nowo wybudowanej hali wynosi blisko 45 m, szerokość ponad 24 m, a wysokość ponad 11 m. Nowoczesny obiekt ma służyć uczniom placówki, a po godzinach lekcyjnych mieszkańcom Zawiercia. Podczas uroczystego otwarcia nie zabrakło słów podziękowań oraz występów artystycznych uczniów i pokazów umiejętności młodych zawierciańskich sportowców. Do uczestników uroczystości list skierował Kamil Bortniczuk, minister sportu i turystyki. Zobaczcie zdjęcia.

Hala sportowa przy SP nr 9 w Zawierciu oficjalnie otwarta

U początku uroczystości nowo powstały obiekt, poświęcił kustosz zawierciańskiej Bazyliki ks. prałat Jan Niziołek, po czym słowa podziękowań złożył Łukasz Konarski, prezydent miasta Zawiercie oraz Dorota Pytlik, dyrektor SP nr 9 w Zawierciu. Kolejno odczytano list gratulacyjny od Kamila Bortniczuka, ministra sportu i turystyki, a następnie słowa gratulacji składali parlamentarzyści, samorządowcy i zaproszeni goście.

Uwieńczeniem uroczystości były pokazy artystyczne uczniów ze szkoły oraz prezentacje umiejętności sportowych zawodników z zawierciańskich klubów.

- Cieszę się, że dzieci i młodzież z Zawiercia,zyskują nowe piękne miejsce do realizacji sportowych pasji i rozwijania sportowych talentów. Jest mi bardzo miło, że Państwa inwestycja otrzymała wsparcie w ramach Programu Sportowa Polska, realizowanego przez MSiT. Rozwój lokalnej infrastruktury sportowej to jeden z naszych priorytetów. Zdajemy sobie sprawę, że nie ma zdrowego i aktywnego społeczeństwa bez bezpiecznych i nowoczesnych obiektów sportowych - pisał między innymi w liście Kamil Bortniczuk, minister sportu i rekreacji.

- W końcu nastąpił ten moment, że możemy spotkać się w nowym budynku, nowej hali sportowej w Zawierciu. Ostatni taki obiekt otwieraliśmy w 2001 roku, a nasza młodzież potrzebuje rozwijać się sportowo, dlatego działamy dla nich, aby było co raz więcej takich obiektów - mówił Łukasz Konarski, prezydent Miasta Zawiercie.

- Wszystkim dziękuję za wszystko. Ogromną radością jest dla mnie, kiedy przychodzę tutaj i widzę ćwiczącą młodzież, której jest dużo i widzę ich radość, bo tutaj jest przestrzeń. Niech ta hala służy młodzieży szkolnej i całej zawierciańskiej i wszystkim nam dorosłym też - mówiła Dorota Pytlik, dyrektor SP nr 9 w Zawierciu.

W lutym 2022 roku Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ogłosiło Program Sportowa Polska 2021, do którego władze Miasta Zawiercie aplikowały. W wyniku konkursu Gmina Zawiercie pozyskała kwotę ponad 2 mln złotych na budowę przyszkolnej hali sportowej. Obiektem będzie opiekować się OSiR w Zawierciu. Przez pierwsze 10 lat dla grup i stowarzyszeń z gminy Zawiercie, stałe korzystanie hali będzie bezpłatne, obiekt ma być czynny codziennie od godz. 6:00 do 22:00.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera