MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sławomir Nitras, minister sportu i turystyki odwiedził Mysłowice - „Mysłowicom należy się basen”

Szymon Kwiatkowski
Szymon Kwiatkowski
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Sławomir Nitras, minister sportu i turystyki odwiedził Mysłowice. Podczas swojej wizyty zaznaczał czym należy zająć się w mieście oraz poparł kandydaturę Doroty Konieczny-Simeli.

Spis treści

Sławomir Nitras, minister sportu i turystyki, odwiedził Mysłowice

16 kwietnia Mysłowice odwiedził Sławomir Nitras, minister sportu i turystyki. Na początku minister został oprowadzony po Kompleksie Sportowym Promenada, a następnie odbyła się konferencja prasowa. Uczestniczyli w niej poseł Wojciech Król oraz kandydatka na prezydenta miasta Dorota Konieczny-Simela.

Na początku spotkania Sławomir Nitras skomentował stan sportowego obiektu i zaznaczył, że potrzebna jest jego zmiana.

Wizyta na tym obiekcie jest dla mnie wręcz sentymentalną podróżą, bo przypomina mi to miejsce, boiska, po których ja sam biegałem 40 lat temu. Pewnym smutkiem napawa mnie fakt, że w Polsce w roku 2024, takie obiekty niedostosowane do oczekiwań mieszkańców Mysłowic, mogą funkcjonować — ocenił Sławomir Nitras, minister sportu i turystyki.

Mysłowickie boisko porównane zostało do obiektów sportowych znajdujących się w sąsiadujących miastach, gdzie ta infrastruktura jest nowoczesna. Minister zaznaczał, że obowiązkiem władz lokalnych jest dać mieszkańcom przestrzeń do rekreacyjnego oraz profesjonalnego uprawiania sportu. Zaoferował on również swoją pomoc w realizacji tego zadania.

To miejsce ma potencjał. Jest tutaj piękny park i obiekt sportowy, który wymaga wsparcia i modernizacji. Na pewno, jeśli władze miasta zwrócą się do Ministerstwa Sportu i Turystyki, z dobrze wykonanym wnioskiem o modernizację tego obiektu to z wielką przychylnością na ten projekt spojrzymy — deklarował Sławomir Nitras.

Mysłowicom należy się basen - mówi minister Nitras

Kolejnym faktem, na który zwrócił uwagę minister, jest fakt, że Mysłowice mimo ponad 70 tys. liczby mieszkańców nie posiadają ani jednego basenu.

Mysłowicom należy się basen. Ja jestem zwolennikiem powstawania małych basenów przyszkolnych. Dlatego, że nieporównywalnie łatwiej jest utrzymać małe obiekty niż te wielkie. Nie sztuka jest wybudować basen a go utrzymać. Ja więc namawiam do budowy małych obiektów — informował minister.

Temat pływackiego obiektu poruszyła również Dorota Konieczny-Simela, która zaznaczała, że zamierza namawiać ministra do pomocy w tej kwestii.

My wiemy, że są takie projekty, które mówią o tym, żeby te baseny powstawały przy szkołach. Jeśli nie uda się nam stworzyć dużego 25-metrowego basenu miejskiego, to na pewno skorzystamy z projektu, o którym mówi pan minister. Pierwszy basen byłby przy Szkole Podstawowo-Sportowej na Piasku — mówiła kandydatka na prezydenta miasta.

Program „Aktywna Szkoła” również w Mysłowicach

Sławomir Nitras podczas swojego pobytu w Mysłowicach poruszył również świeżo rozpoczęty program Ministerstwa Sportu i Turystyki o nazwie „Aktywna Szkoła”. Jego głównym celem jest przeciwdziałanie negatywnemu trendowi w zakresie słabej aktywności fizycznej Polaków, szczególnie dzieci i młodzieży. Zmienić ma to udostępnienie szkolnej infrastruktury sportowej – boisk, hal i sal – wraz z zapewnieniem profesjonalnej opieki trenerów dla lokalnych społeczności. Nabór ruszył 2 kwietnia i z informacji podanych przez ministerstwo cieszy się on dużą popularnością.

Niestety w wielu miejscach jest tak, że obiekty szkolne funkcjonują wyłącznie, wtedy kiedy szkoły są otwarte, a powinny one również służyć po zakończeniu zajęć lekcyjnych. To jest dramatyczny widok, kiedy w sobotę i niedzielę obiekty są pozamykane na kłódkę i nie służą one społeczności lokalnej — wyjaśniał Sławomir Nitras — My musimy zmienić myślenie. Obiekty sportowe powinny być otwarte dla wszystkich tak samo, jak otwarte są parki — dodawał.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera