Nowy festiwal Jimek+ Radzimira Dębskiego w Arenie Gliwice...

  Nowy festiwal Jimek+ Radzimira Dębskiego w Arenie Gliwice odbędzie się 5-6 października 2018 r.

  Zdjęcie autora materiału

  Katarzyna Pachelska

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Radzimir Dębski, 2015 r., Katowice Nikiszowiec
  1/5
  przejdź do galerii

  Radzimir Dębski, 2015 r., Katowice Nikiszowiec ©Lucyna Nenow / Polska Press

  Dwa dni muzycznych emocji pod hasłem JIMEK+ szykują się w październiku 2018 w Gliwicach. Ogłoszono pierwszą edycję festiwalu sygnowanego pseudonimem artystycznym jednego z najbardziej utalentowanych muzyków młodego pokolenia - Radzimira Dębskiego. Festiwal JIMEK+ odbędzie się 5-6 października w Arenie Gliwice. Sprzedaż biletów rozpoczęła się 6 lipca.
  Otwarta niedawno Arena Gliwice, jeden z najnowocześniejszych i największych obiektów widowiskowo-sportowych w Polsce, doczekał się już własnego festiwalu. To będzie JIMEK+. Tytuł jest nawiązaniem do pseudonimu artystycznego Radzimira Dębskiego, jednej z najciekawszych postaci na polskiej scenie muzycznej, który zasłynął m.in. albumem z zapisem koncertu nagranego z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach oraz raperem Miuoshem pt. "2015". W trakcie tego samego koncertu zagrał m.in. medley przebojów hip-hopowych, którą opublikował w czerwcu tego samego roku pod nazwą "Historia Hip-hopu".

  Radzimir Dębski jest szefem muzycznym festiwalu JIMEK+. Impreza odbędzie się 5 i 6 października 2018.
  Zobacz galerię
  - JIMEK+ to pierwsza edycja dwudniowego festiwalu, na którym zaprezentujemy szeroki wachlarz kompozycji i aranżacji Jimka z jego orkiestrą i pod jego batutą - informują organizatorzy.

  Festiwal uzupełnią specjalni polscy i zagraniczni goście, których Jimek jako szef muzyczny całości zaprosił do udziału w tym wyjątkowym projekcie. Pełny line-up festiwalu poznamy przed końcem sierpnia. Ogłoszenie pierwszych artystów, którzy przyjęli zaproszenie do udziału w tym projekcie ma się odbyć wkrótce.

  Jimek to jedna z najbardziej intrygujących postaci muzyki młodego pokolenia. Kompozytor, aranżer, instrumentalista. Ma w swoim dorobku spektakularne symfoniczne opracowania muzyki hip-hopowej, a z drugiej strony wiele utworów symfonicznych w tym entuzjastycznie oceniony tren skomponowany specjalnie na uroczystości związaną z 75. rocznicą Powstania w Getcie Warszawskim. Jest laureatem nagrody Orła przyznawanej przez Polską Akademię Filmową najwybitniejszym twórcom muzyki filmowej za muzykę do filmu ,,Sztuka Kochania”. W tym roku otrzymał również prestiżową, bo sygnowaną nazwiskiem Krzysztofa Komedy nagrodę za muzykę do filmu ,,Atak paniki”.

  Idea festiwalu zrodziła się jako kontynuacja pomysłu koncertów z plusem autorstwa Krzysztofa Materny, które w ramach Gdańskiego festiwalu Solidarity of Arts zaskarbiły sobie rzeszę fanów. Powstało 10 wyjątkowych koncertów. Ostatni z serii plus, JIMEK+ w 2016 roku zgromadził kilkunastotysięczną publiczność. Artysta zachwycił słuchaczy i sam również zobaczył ogromny potencjał w tego typu widowisku. Muzyczny wymiar tamtego wydarzenia i wspaniały oddźwięk wśród uczestników sprawiły, że pomysł już w rozbudowanej formule festiwalowej został przeniesiony na zaproszenie miasta Gliwice do nowo powstałej Areny.

  Bilety i karnety na Festiwal JIMEK+ można już kupić online na www.eventim.pl.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Mazda Mirai Motors Challange 2018


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia

  BBB (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Dużo informacji o tym samym w każdym akapicie, a kto zagra?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo