Nowy odcinek DTŚ jest już gotowy. Oficjalnie otwarcie 10...

  Nowy odcinek DTŚ jest już gotowy. Oficjalnie otwarcie 10 czerwca

  Maria Olecha

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  DTŚ w Zabrzu na razie jeżdżą pracownicy firmy Budimex, która wybudowała drogę

  DTŚ w Zabrzu na razie jeżdżą pracownicy firmy Budimex, która wybudowała drogę ©Arkadiusz Gola

  Trzy minuty zajęła nam podróż gotową Drogową Trasą Średnicową w Zabrzu. Przejechaliśmy drogą, która biegnie od granicy z Rudą Śląską do węzła na de Gaulle'a w centrum miasta. Na trzy dni przed jej oficjalnym otwarciem sprawdziliśmy dla Was bardzo dokładnie zabrzańskie odcinki średnicówki.
  DTŚ w Zabrzu na razie jeżdżą pracownicy firmy Budimex, która wybudowała drogę

  DTŚ w Zabrzu na razie jeżdżą pracownicy firmy Budimex, która wybudowała drogę ©Arkadiusz Gola

  I wiecie co? Jedzie się tą trasą o długości 4,7 km świetnie! Komfort podróży po gładkiej i równej nawierzchni to w Zabrzu rzadkość. Szczególnie bezcenny jest czas, w którym pokonaliśmy trasę. Przejechanie odległości z ul. de Gaulle'a do rogatek Zabrza na Zaborzu miejskimi drogami w godzinach szczytu trwa nawet 25 minut!

  Wjechaliśmy z fotoreporterem "Dziennika Zachodniego" Arkadiuszem Golą na Drogową Trasę Średnicową węzłem przy de Gaulle'a i wyruszyliśmy w drogę.
  Minęliśmy zjazd na węźle Noworymera, w rejonie ulicy Skargi na Zaborzu i tzw. węzeł Rokitnica-Wirek, czyli pierwszy zjazd z DTŚ w Zabrzu od strony Rudy Śląskiej.

  Na rogatkach miasta zawróciliśmy i ponownie przejechaliśmy drogą. Tym razem przetestowaliśmy wszystkie zjazdy. Oznakowanie jest prawidłowe i czytelne.

  Choć trasa jest gotowa, spotkaliśmy na niej jeszcze drogowców. Danuta Żak, rzeczniczka DTŚ SA, mówi, że trwają tak zwane odbiory końcowe wykonanych robót.

  - Spieszymy się, aby zdążyć przed oficjalnym oddaniem drogi do użytku. Na koniec, tuż przed wpuszczeniem kierowców na tę drogę, sprawdzimy raz jeszcze oznakowanie, zwłaszcza na rondzie de Gaulle'a i od strony Rudy Śląskiej - podkreśla rzeczniczka DTŚ SA.  NAJNOWSZE WIADOMOŚCI Z DRÓG WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zepsuty zjazd w Zaborzu

  Ja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 93 / 75

  Fajnie - że otwarto DTŚ, ale zepsuto na maxa zjazd na Zaborze (światła przy zjeżdzie ze średnicówki zmieniające się co 20 sekund, za następne 50m następne światła przy wjeździe na Wolności....rozwiń całość

  Fajnie - że otwarto DTŚ, ale zepsuto na maxa zjazd na Zaborze (światła przy zjeżdzie ze średnicówki zmieniające się co 20 sekund, za następne 50m następne światła przy wjeździe na Wolności. Reasumując - Trasa Katowice - Zabrze 12 minut + zjazd ze średnicówki 16 minut = 28 minut. To chyba jakaś pomyłka. Mam nadzieję - że tego mistrza, który to wymyślił kierowcy zlinczują. Wystarczyłoby zlikwidować światła przy zjeździe + dodać zieloną strzałkę kierując się w stronę Rudy. To tyle wstępnych przemyśleń. zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo