Odra Opole 1-0 Zagłębie Sosnowiec. Piękny sen beniaminka trwa. Zadecydował gol w ostatniej akcji

Zagłębie Sosnowiec przegrało swój pierwszy mecz pod wodzą trenera Dariusza Dudka, a zarazem czwarty w tym sezonie Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
W sobotnim meczu 8. kolejki Nice 1. Ligi Odra Opole pokonała Zagłębie Sosnowiec 1-0. Decydującego gola zdobył w ostatniej minucie doliczonego czasu gry Martin Baran. Wcześniej rzut karny zmarnował pomocnik sosnowiczan, Tomasz Nowak.

Rewelacyjny start sezonu w wykonaniu beniaminka z Opola sprawił, że Zagłębie przystąpiło do starcia z Odrą zmobilizowane i zdeterminowane, by od samego początku spotkania przejąć inicjatywę. Udało się, bo gospodarze zaczęli dosyć nerwowo, w ich grę wkradała się niedokładność, zaś sosnowiczanie częściej byli w posiadaniu piłki i tworzyli sobie szanse do zdobycia bramki.

Nie minął jeszcze kwadrans, a swoją pierwszą bramkę w barwach Zagłębia mógł zdobyć 19-letni Patryk Mularczyk, ale po jego strzale piłka o włos minęła słupek bramki rywali. Gościom utrudniał zadanie dobrze spisujący się bramkarz Odry Tobiasz Weinzettel. W pierwszej połowie popisał się m.in. efektowną interwencją po groźnym, płaskim strzale Tomasza Nowaka z rzutu wolnego, a tuż po wznowieniu gry w drugiej części wybronił kolejny strzał Mularczyka.

Wydawało się, że golkiper Odry w końcu skapituluje w 54. minucie, gdy Mateusz Bodzioch sfaulował w polu karnym Tomasza Nawotkę. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Nowak, który postanowił dać Zagłębiu prowadzenie w efektowny sposób. Podciął futbolówkę w stylu Antonina Panenki i... nie trafił nawet w bramkę!

Kolejna niewykorzystana szansa podcięła skrzydła podopiecznym Dariusza Dudka, a w końcówce do głosu zaczęła dochodzić Odra. Gospodarze zaatakowali odważniej i niewiele brakowało, by ukarali Zagłębie za brak skuteczności. Świetną okazję miał Filip Żagiel, który doszedł do piłki na 10. metrze od bramki Dawida Kudły, oddał strzał, ale trafił piłką w słupek.

W samej końcówce działo się już niewiele, bo obie drużyny nie chciały zaatakować większą liczbą zawodników i narazić się na kontratak rywala. Beniaminek zdobył się jednak na próbę w ostatniej minucie doliczonego czasu gry i wywalczył rzut wolny. Piłkę w pole karne precyzyjnie dośrodkował Marcin Wodecki, a Martin Baran wygrał walkę o pozycję i strzałem głową wprowadził opolskich kibiców w szał radości. Zagłębie nie miało nawet okazji na odpowiedź, bo sędzia kilka sekund później zakończył spotkanie.

Rewelacyjny beniaminek z Opola wygrał już piąty mecz w tym sezonie i pozostaje w ścisłej czołówce pierwszej ligi. Z kolei Zagłębie po zwycięstwie i remisie zaliczyło pierwszą porażkę pod wodzą trenera Dudka i ma już jedenaście punktów straty do lidera, Miedzi Legnica.

Odra Opole 1-0 Zagłębie Sosnowiec
Martin Baran 90' + 5'

Odra: Tobiasz Weinzettel - Rafał Brusiło, Martin Baran, Mateusz Bodzioch (58' Václav Cverna), Łukasz Winiarczyk - Filip Żagiel, Jakub Habusta, Rafał Niziołek, Tomasz Wepa (55' Szymon Skrzypczak), Marcin Wodecki - Marek Gancarczyk (81' Mateusz Marzec).

Zagłębie: Dawid Kudła - Tomasz Nawotka, Arkadiusz Jędrych, Mateusz Cichocki, Žarko Udovičić - Wojciech Łuczak (74' Nuno Malheiro), Rafał Makowski (90' Sebastian Milewski), Tomasz Nowak, Patryk Mularczyk, Konrad Wrzesiński - Szymon Lewicki (62' Vamara Sanogo).

żółta kartka: Milewski.

sędziował: Kornel Paszkiewicz (Wrocław)