Odra Opole - GKS Katowice 1:2. GieKSa zdobyła twierdzę Opole i jest coraz bliżej czołówki!

24.06.2017 katowicegks katowice - odra opole sparinglucyna nenow /dziennik zachodni/ polska press *** local caption *** gks katowice - odra opole sparing Lucyna Nenow / Polska Press
W meczu 23. kolejki Nice 1. Ligi GKS Katowice wygrał w Opolu z Odrą 2:1 (1:1). Bramki dla katowiczan zdobyli Mateusz Mączyński i Adrian Błąd. GieKSa w drugim swoim meczu tej wiosny drugi raz zdobyła komplet punktów i dobija do czołówki.

W niedzielę rozegrano jedyny mecz Nice 1. Ligi w ten weekend. Pozostałe spotkania zostały przełożone ze względu na powołania zawodników do reprezentacji.

Wprawdzie Odra i GieKSa też były osłabione brakiem powołanych kadrowiczów (Mateusza Kuchty oraz Oktawiana Skrzecza), ale te zespoły chciały zagrać. Na stadionie w Opolu debiutowało nowe sztuczne oświetlenie.

Od początku było widać, że katowiczanie są dobrze dysponowani, przeważali, jednak niespodziewanie stracili bramkę. Jakub Habusta głową dobił piłkę odbitą od poprzeczki i pokonał Mateusza Abramowicza.

Stracony gol podrażnił podopiecznych trenera Jacka Paszulewicza. Tobiasz Weinzettel zdołał jeszcze obronić strzał z 5 metrów Łukasza Zejdlera, ale szybko wyciągał piłkę z siatki. Adrian Błąd dośrodkował z rzutu rożnego, a Mateusz Kamiński główkował będąc tyłem do bramki i zaskoczył bramkarza Odry.

Goście wyszli z szatni z zamiarem pójścia za ciosem i przystąpili do szturmu. Mogli objąć prowadzenie już w 47. minucie – najpierw w ogromnym zamieszaniu nie udało się im wepchnąć piłki do bramki, a Lukas Klemenz trafił w poprzeczkę.

W 55. minucie bliski pokonania Weinzettela był Wojciech Słomka. Bramkarz Odry instynktownie odbił piłkę nogą.
GieKSa nie ustawała w atakach – w 71. Mateusz Mączyński podał w pole karne do Wojciecha Kędziory, który strzelił obok bramkarza i... w słupek!

Bramkę na wagę strzech punktów w 77. minucie zdobył Adrian Błąd. Zdecydował się na rajd z połowy boiska, wbiegł w pole karne i uderzył ze szpica przy słupku.

Odra przegrała u siebie pierwszy raz od 12 sierpnia, gdy w 3. kolejce uległa Miedzi Legnica 2:4.

GKS Katowice po tej wygranej ma już 34 punkty i jest coraz bliżej czołówki Nice 1. Ligi.

Odra Opole - GKS Katowice 1:2 (1:1)

1:0 Jakub Habusta (35-głową), 1:1 Mateusz Kamiński (39-głową), 1:2 Adrian Błąd (77)

Odra Opole Weinzettel – Brusiło, Cvernal, Bodzioch, Winiarczyk – Mikinić, Habusta, Czyżycki (23. Żagiel), Niziołek (81. Ledecky), Wodecki (73. Boneckil) – Skrzypczakl. Trener: Mirosław Smyła.

GKS Katowice Abramowicz – Mokwa, Kamiński, Klemenz, Mączyńskil – Słomkal, Poczobut, Zejdler (90+1. Kalinkowski), Prokićl, Błąd (81. Słaby) – Kędziora (86. Goncerz). Trener: Jacek Paszulewicz.

Żółte kartki: Cverna, Skrzypczak, Bonecki - Słomka, Mączyński, Prokić.

Sędziował Dominik Sulikowski (Gdańsk)

Widzów 2.800

Typy ekspertów: Magdalena Figura 1:1, Jan Furtok 1:2, Edward Socha 2:1, Mariusz Śrutwa 2:2, Jan Żurek 1:2.