Oto laureaci tytułu „Nauczyciel na medal”. Wręczyliśmy...

  Oto laureaci tytułu „Nauczyciel na medal”. Wręczyliśmy nagrody zwycięzcom plebiscytu DZ [ZDJĘCIA]

  MCH

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Oto laureaci tytułu „Nauczyciel na medal”. Wręczyliśmy nagrody zwycięzcom plebiscytu DZ [ZDJĘCIA]
  1/153
  przejdź do galerii

  ©Lucyna Nenow

  Pasjonatka szachów i i promotorka gry wśród najmłodszych. Technik chemik, który został nauczycielem jęz. polskiego i polonistka, co nie lubi stawiać jedynek, za to uwielbia zarażać młodzież miłością do literatury. Oto oni, zwycięzcy wojewódzkiego etapu akcji DZ, „Nauczyciel na medal”. W środę, 6 grudnia, podczas konferencji edukacyjnej w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli WOM w Katowicach nagrodziliśmy laureatów konkursu.
  - Wybór miejsca na podsumowanie plebiscytu jest nieprzypadkowy. Na co dzień jesteśmy ośrodkiem doskonalenia nauczycieli, dzisiaj natomiast jesteśmy ośrodkiem doskonałych nauczycieli i bardzo się cieszę z państwa obecności tutaj - gratulowała laureatom Anna Zakrzewska-Zamora, dyrektorka WOM.

  W plebiscycie wzięło udział ponad dwa tysiące nauczycieli. Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach - nauczycieli klas I-III szkoły podstawowej, klas IV-VII i gimnazjum oraz uczących młodzież w szkołach ponadgimnazjalnych. Laureatów wskazali, przypomnijmy, Czytelnicy i Internauci w głosowaniu esemesowym w miastach i powiatach. Spośród nich wyłonili potem najlepszych nauczycieli w województwie.

  W kategorii szkół ponadgimnazjalnych woj. śląskiego nie miał sobie równych Janusz Woźniak, polonista Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego im. Melchiora Wańkowicza w Katowicach. Jak sam przyznaje, został nauczycielem... przypadkiem. - Moja znajoma zaproponowała mi pracę w szkole, choć ja myślałem wtedy o czym innym. Byłem po religioznawstwie, a filologię zrobiłem podyplomowo - wspomina. Trochę dzięki swojej polonistce ze... Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych. - Tak, jestem też technikiem chemikiem - uśmiecha się.

  Dziś pan Janusz ma ponad 30 lat doświadczenia pracy z młodzieżą. Uczy jęz. polskiego w liceum i gimnazjum oraz literatury polskiej w programie matury międzynarodowej. W pracy stara się być przede wszystkim otwarty i kreatywny. Z „Dziadów” zrobił ze swoimi uczniami happening. Jest aktywny w mediach społecznościowych, a swoim podopiecznym poza klasyką podsuwa pozycje współczesnych autorów, jak Olga Tokarczuk.

  W kategorii nauczycieli klas IV-VII i gimnazjum najwięcej Waszych głosów zdobyła Agnieszka Skotarek ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Piekarach Śląskich. Również polonista. W swoim zawodzie najbardziej ceni sobie możliwość zarażania innych miłością do języka ojczystego. Od zawsze marzyła, aby zostać nauczycielem. Uwielbia zwłaszcza spędzać czas z młodymi, a nie znosi stawiać jedynek.
  Zobacz galerię
  Rodzice najmłodszych uczniów (klas I-III) najbardziej docenili Dorotę Surman z SP nr 17 2 Chorzowie. Nauczycielka jest bardzo zaangażowana w edukację szachową dzieci. Zajęcia prowadzi także w Młodzieżowym Domu Kultury. - Wychodzę z założenia, że szkoła nie powinna pokazywać dziecku, ile jeszcze nie umie, a kłaść nacisk, jak rozwiązać problem. Szachy nadają się do tego idealnie - uważa nauczycielka. - Tu jest analiza, myślenie, strategia, taktyka, każdy tu wyciągnie coś dla siebie. Dla mnie najbardziej istotne jest, aby dziecko grając nauczyło się podejmować decyzje i brać za nie odpowiedzialność - wyjaśnia.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  głosy

  Ania (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Przecież sami nauczyciele na siebie głosuja

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kupowanie głosów

  Belfer (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 2

  Gratuluje choć głosowanie za płatne SMSy to parodia a nie żaden ranking

  Partnerzy

  • Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego
  • Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach
  • Wyższa Szkoła Medyczna w Sosnowcu
  • Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej
  • Medan Szkoła farmaceutyczna
  • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA