Oto laureaci tytułu „Nauczyciel na medal”. Wręczyliśmy...

  Oto laureaci tytułu „Nauczyciel na medal”. Wręczyliśmy nagrody zwycięzcom plebiscytu DZ [ZDJĘCIA]

  MCH

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Oto laureaci tytułu „Nauczyciel na medal”. Wręczyliśmy nagrody zwycięzcom plebiscytu DZ [ZDJĘCIA]
  1/153
  przejdź do galerii

  ©Lucyna Nenow

  Pasjonatka szachów i i promotorka gry wśród najmłodszych. Technik chemik, który został nauczycielem jęz. polskiego i polonistka, co nie lubi stawiać jedynek, za to uwielbia zarażać młodzież miłością do literatury. Oto oni, zwycięzcy wojewódzkiego etapu akcji DZ, „Nauczyciel na medal”. W środę, 6 grudnia, podczas konferencji edukacyjnej w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli WOM w Katowicach nagrodziliśmy laureatów konkursu.
  - Wybór miejsca na podsumowanie plebiscytu jest nieprzypadkowy. Na co dzień jesteśmy ośrodkiem doskonalenia nauczycieli, dzisiaj natomiast jesteśmy ośrodkiem doskonałych nauczycieli i bardzo się cieszę z państwa obecności tutaj - gratulowała laureatom Anna Zakrzewska-Zamora, dyrektorka WOM.

  W plebiscycie wzięło udział ponad dwa tysiące nauczycieli. Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach - nauczycieli klas I-III szkoły podstawowej, klas IV-VII i gimnazjum oraz uczących młodzież w szkołach ponadgimnazjalnych. Laureatów wskazali, przypomnijmy, Czytelnicy i Internauci w głosowaniu esemesowym w miastach i powiatach. Spośród nich wyłonili potem najlepszych nauczycieli w województwie.

  W kategorii szkół ponadgimnazjalnych woj. śląskiego nie miał sobie równych Janusz Woźniak, polonista Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego im. Melchiora Wańkowicza w Katowicach. Jak sam przyznaje, został nauczycielem... przypadkiem. - Moja znajoma zaproponowała mi pracę w szkole, choć ja myślałem wtedy o czym innym. Byłem po religioznawstwie, a filologię zrobiłem podyplomowo - wspomina. Trochę dzięki swojej polonistce ze... Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych. - Tak, jestem też technikiem chemikiem - uśmiecha się.

  Dziś pan Janusz ma ponad 30 lat doświadczenia pracy z młodzieżą. Uczy jęz. polskiego w liceum i gimnazjum oraz literatury polskiej w programie matury międzynarodowej. W pracy stara się być przede wszystkim otwarty i kreatywny. Z „Dziadów” zrobił ze swoimi uczniami happening. Jest aktywny w mediach społecznościowych, a swoim podopiecznym poza klasyką podsuwa pozycje współczesnych autorów, jak Olga Tokarczuk.

  W kategorii nauczycieli klas IV-VII i gimnazjum najwięcej Waszych głosów zdobyła Agnieszka Skotarek ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Piekarach Śląskich. Również polonista. W swoim zawodzie najbardziej ceni sobie możliwość zarażania innych miłością do języka ojczystego. Od zawsze marzyła, aby zostać nauczycielem. Uwielbia zwłaszcza spędzać czas z młodymi, a nie znosi stawiać jedynek.
  Zobacz galerię
  Rodzice najmłodszych uczniów (klas I-III) najbardziej docenili Dorotę Surman z SP nr 17 2 Chorzowie. Nauczycielka jest bardzo zaangażowana w edukację szachową dzieci. Zajęcia prowadzi także w Młodzieżowym Domu Kultury. - Wychodzę z założenia, że szkoła nie powinna pokazywać dziecku, ile jeszcze nie umie, a kłaść nacisk, jak rozwiązać problem. Szachy nadają się do tego idealnie - uważa nauczycielka. - Tu jest analiza, myślenie, strategia, taktyka, każdy tu wyciągnie coś dla siebie. Dla mnie najbardziej istotne jest, aby dziecko grając nauczyło się podejmować decyzje i brać za nie odpowiedzialność - wyjaśnia.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kupowanie głosów

  Belfer (gość)

  Zgłoś / 7 / 2

  Gratuluje choć głosowanie za płatne SMSy to parodia a nie żaden ranking

  Partnerzy

  • Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego
  • Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach
  • Wyższa Szkoła Medyczna w Sosnowcu
  • Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej
  • Medan Szkoła farmaceutyczna
  • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Kalendarz niedziel handlowych 2018: Sprawdź najbliższy weekend

  Kalendarz niedziel handlowych 2018: Sprawdź najbliższy weekend

  Horoskop miesięczny PAŻDZIERNIK 2018 wróżki z Katowic dla każdego znaku Zodiaku

  Horoskop miesięczny PAŻDZIERNIK 2018 wróżki z Katowic dla każdego znaku Zodiaku

  Te imiona noszą geniusze. Daj dziecku szansę WYKAZ IMION

  Te imiona noszą geniusze. Daj dziecku szansę WYKAZ IMION