MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dni Otwarte Technikum nr 6 w Sosnowcu. Uczniowie szkół podstawowych mogli się zapoznać z profilami placówki. Zobacz ZDJĘCIA z wydarzenia!

Szymon Kwiatkowski
Szymon Kwiatkowski
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
25 kwietnia odbyły się Dni Otwarte Technikum nr 6 w Sosnowcu. Uczniowie szkół podstawowych mogli się zapoznać z profilami placówki. Jak wyglądało wydarzenie? Zobacz zdjęcia.

Dni Otwarte Technikum nr 6 w Sosnowcu

W życiu każdego młodego człowieka przychodzi dzień, w którym musi on wybrać swoją dalszą drogę edukacji. Po ośmioletniej podstawówce uczeń może kontynuować naukę w jednej z trzech szkół ponadpodstawowych: liceum, technikum oraz szkole branżowej I stopnia.

Dni Otwarte Technikum nr 6 w Sosnowcu - zobacz ZDJĘCIA

Bez wątpienia wybór dalszej drogi edukacji nie jest łatwym zadaniem. Technikum nr 6 w Sosnowcu postanowiło wyjść naprzeciw uczniom i zorganizować Dni Otwarte. 25 kwietnia od godziny 11.00 do 14.00 szkołę odwiedzali uczniowie ostatnich klas szkół podstawowej z całego miasta.

- Celem dzisiejszego wydarzenia jest zachęcenie jak największej ilości uczniów, aby przyszli do naszej szkoły. Głównie odwiedzają nas ósmoklasiści, którym pokazujemy różne kierunki oraz całą ofertę szkoły — mówi Anna Uliasz, nauczycielka przedmiotów zawodowych w Technikum nr 6 w Sosnowcu.

Poza zwiedzaniem placówki uczniowie mogli liczyć na różne zajęcia przygotowane przez dyrekcję szkoły. Technikom poczęstowało odwiedzających odrobiną wiedzy z każdego ze swoich profili.

- Geodeta zajmuje się głównie sporządzaniem zapisów topograficznych oraz sporządzaniem map — tłumaczy Kacper Solak, uczeń Technikum nr 6 w Sosnowcu — Robimy tutaj różnego rodzaju pomiary wysokości oraz odległości. Bez geodezji nic nie powstanie. Do każdej drogi i każdej budowli, potrzebny jest geodeta — dodaje.

Zobacz zdjęcia z wydarzenia.

- Zajmujemy się instalacjami elektrycznymi. Uczniowie, którzy są zainteresowani tym tematem i chcą u nas rozpocząć naukę, mogą tutaj poznać budowę oraz przeznaczenie wszystkich urządzeń i elementów, które tworzą całą instalację elektryczną — mówi Mateusz Dureja, uczeń Technikum nr 6 w Sosnowcu.

Oferta Technikum nr 6 w Sosnowcu

Technikum nr 6 może pochwalić się pięcioma profilami przeznaczonymi dla uczniów:

Technik Energetyk
Posiada wiedzę z zakresu montażu i eksploatacji urządzeń, wytwarzających ciepło i prąd elektryczny. Realizuje zadania związane z odnawianiem i obsługą maszyn energetycznych.

Technik Geodeta
Wykonuje mapy oraz dokumentację o charakterze prawnym, a także jest odpowiedzialny za aktualizację już istniejących map, ewidencji gruntów i budynków oraz innych baz danych o charakterze przestrzennym i opisowym.

Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej
Do jego zadań należy przygotowanie i opracowanie różnego rodzaju projektów graficznych o charakterze informacyjnym i reklamowym. Tworzenie opakowań oraz etykiet na butelki, czy opakowania produktów.

Technik Elektryk
Do jego zadań należy projektowanie i monitorowanie instalacji elektrycznych i alarmowych. Naprawa sprzętu RTV i AGD. Konserwowanie, instalowanie i naprawa urządzeń elektrycznych.

Technik Logistyk
Zajmuje się planowaniem i kontrolowaniem transportu towarów od producenta do konsumenta. Do jego zadań należy wybór procedury zakupów oraz wybór dostawców i towarów. Analizuje również stan zakupu oraz obsługuję zamówienia.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera