Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Otwarcie skateparku w Orzeszu. Rampy, funbox i poręcze czekają na pierwszych śmiałków ZDJĘCIA

MAD
Skatepark w Orzeszu: rampy, funbox i poręcze czekają
Skatepark w Orzeszu: rampy, funbox i poręcze czekają Mateusz Demski
Skatepark to nowa atrakcja w Orzeszu, przeznaczona dla wszystkich fanów jazdy na deskorolce, rowerze i hulajnodze. W przyszłości obok skateparku ma powstać również pumptruck, czyli tor do jazdy na rowerze z muldami i wyprofilowanymi zakrętami.

Quarter pipe, bank ramp, funbox, grindbox... Obco brzmiące nazwy to po prostu elementy nowego skateparku, który został otwarty w ubiegły piątek przy ul. Bukowina w Orzeszu. Wszyscy orzescy fani jazdy na deskorolce, rowerze typu BMX czy hulajnodze, mogą korzystać z niego przez cały rok w godzinach od 8 do 21. Zainteresowanie jest ogromne.

- Już na etapie projektowania konsultowaliśmy nasz plan z osobami, które jeżdżą na deskorolkach i po prostu się tym interesują- mówi Mirosław Blaski, burmistrz Orzesza. - Oprócz konsultacji postanowiliśmy odwiedzić podobne miejsca m.in. w Rybniku. Takie było zapotrzebowanie młodych orzeszan - dodaje.

Okazuje się jednak, że skatepark nie jest jedyną planowaną inwestycją przy ul. Bukowej w Orzeszu. Obok skateparku, a także pobliskiego Orlika, ma powstać tam nowoczesny plac zabaw dla młodzieży i pumptruck, czyli tor do jazdy na rowerze z muldami i wyprofilowanymi zakrętami.

- Teren przy ul. Bukowej został już po części uporządkowany; powstał tam parking, a zarazem pozbyliśmy się dwóch kontenerów, które straszyły od dłuższego czasu - podkreśla Mirosław Blaski. - Kolejnym etapem będzie wyburzenie starej szatni piłkarskiej, która jest pozostałością po klubie Sokół Orzesze - dodaje. Podobny los spotka zresztą szatnię przy Orliku, na której miejscu powstanie nowy budynek przeznaczony do obsługi wszystkich obiektów mieszczących się przy ul. Bukowej.

- Dzięki temu stworzymy jeden wielki kompleks przeznaczony dla młodych orzeszan - dodaje Mirosław Blaski.

Pomysł utworzenia swego rodzaju centrum młodzieży przypadł do gustu mieszkańcom Orzesza, a zarazem pierwszym śmiałkom, którzy pojawili się na skateparku.

- Mieszkam w Orzeszu dopiero od pięciu lat, ale cały czas dostrzegam, że to miasto zmienia się tylko na lepsze - mówi Łukasz Grzegorzewski z Orzesza. - Mimo że nigdy nie byłem fanem jazdy na deskorolce, to najdobitniejszym przykładem tych pozytywnych zmian jest oczywiście skatepark, który na pewno ściągnie dzieci i młodzież z całej okolicy - dodaje i zarazem wymienia elementy, które mogłyby uczynić to miejsce jeszcze bardziej atrakcyjnym.

- Kultura skateboardingowa łączy się z pewnymi nieodłącznymi elementami, m.in. graffiti - podkreśla Łukasz Grzegorzewski. Gdyby oddać to miejsce rzeczywiście w ręce młodych to surowe w tej chwili rampy mogłyby nabrać blasku. Takie graffiti z orzeskim akcentem byłoby czymś wyjątkowym - dodaje pan Łukasz.

Ponadto wadze miasta przed skorzystaniem z wszystkich atrakcji skateparku zachęcają do zapoznania się z regulaminem, który znajduje się przed jego wejściem.

Moda uliczna w Katowicach: Zobacz, co tu się dzieje

Wracają upały: Prognoza 16-dniowa Tomasza Zubilewicza

Tarnowskie Góry. Zabytkowa Kopalnia Srebra wpisana na listę UNESCO [REPORTAŻ DZ]

Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera