MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pałacyk MDK-u w Częstochowie niczym Akademia Pana Kleksa. Dzieciaki były zachwycone! Zobacz ZDJĘCIA

Piotr Ciastek
Piotr Ciastek
Częstochowa. Pałacyk MDK-u niczym Akademia Pana Kleksa. Dzieciaki były zachwycone!
Częstochowa. Pałacyk MDK-u niczym Akademia Pana Kleksa. Dzieciaki były zachwycone! Piotr Ciastek
Miejski Dom Kultury w Częstochowie świętował swoje okrągłe urodziny w czwartek, 11 kwietnia, punktualnie w południe w sali widowiskowej przy ul. Łukasińskiego. Potem był czas na zabawę i atrakcje dla dzieci. Można też było zwiedzić dawny pałacyk dyrektora huty, w którym obecnie mieści się dom kultury.

Miejski Dom Kultury w Częstochowie świętował 10. urodziny

Miejski Dom Kultury powołano uchwałą Rady Miasta VI kadencji w styczniu 2014 roku. MDK to dziś dwa obiekty – przy ul. Łukasińskiego 50/68 i Spadzistej 13. Główny budynek to objęty ochroną pałacyk Bernarda Hantkego, siedziba dawnego właściciela Huty Częstochowa.

Zobacz ZDJĘCIA z urodzin MDK w Częstochowie

MDK otwiera swoje pracownie dla dzieci i dorosłych. Można tam uczyć się grać na instrumentach, fotografować; są pracownie modelarskie i plastyczne. MDK jest także siedzibą Zespołu Pieśni i Tańca „Częstochowa”. Na wydarzeniach organizowanych przez MDK gościły dotychczas tak znamienite postacie filmu czy estrady jak m.in. Jan Nowicki, Tomasz Stockinger, Ewa Bem, Ewa Farna, Martyna Jakubowicz, Bohdan Łazuka, Olek Klepacz, Jacek Pałucha, Krystyna Giżowska, Krystyna Prońko, Hanna Banaszak, Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Zbigniew Wodecki, „Muniek” Staszczyk, Bogumiła Wander, Janusz „Yanina” Iwański, Edyta Geppert, zespoły „Golec uOrkiestra”, ,,Kobranocka", ,,Golden Life", ,,Chłopcy z Placu Broni" czy ,,Gang Marcela". W MDK odbywają się też spotkania Częstochowskiego Festiwalu Podróżniczego ,,Za Horyzontem”, na którym gośćmi byli już m.in. Krzysztof Baranowski, Arkady Paweł Fiedler, Jacek Pałkiewicz oraz Arkadiusz Pawełek.

Jubileusz z atrakcjami dla dzieci

W jubileuszu 10-lecia MDK-u ze strony władz samorządowych wziął udział prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, a także jego zastępca Jarosław Marszałek. Byli też m.in. radni, osoby kierujące różnymi miejskimi podmiotami – w tym innymi lokalnymi instytucjami kultury, dyrekcje częstochowskich szkół. Wszystkich ich witał dyrektor MDK Paweł Musiał.

Prezydent Częstochowy przekazał dyrektorowi MDK symboliczne podziękowania za ostatnią dekadę pracy całego zespołu – w tym m.in. ,,tworzenie w naszym mieście ważnej przestrzeni uczestnictwa w kulturze”, a także ,,animację i promocję lokalnej działalności twórczej w kraju i za granicą”. Tę lokalną działalność artystyczną od lat znakomicie pokazuje na scenach Polski i świata m.in. mający swoją siedzibę w MDK Zespół Pieśni i Tańca ,,Częstochowa”, który zaprezentował się podczas jubileuszu.

Wielu zaproszonych na uroczystość odebrało okolicznościowe medale i dyplomy ,,Przyjaciel MDK”. Przypomniano dzieje instytucji, a efektami swojej pracy chwaliły się różne działające w niej pracownie i zespoły. O godz. 14 natomiast zaczął się ogólnodostępny, urodzinowy piknik MDK. Można było zwiedzać obiekt, wchodzić do różnych pracowni, dla dzieci przygotowano też zabawy na świeżym powietrzu. Bezpłatnie udostępniona została także pływalnia MDK.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera