MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dziennikarze, nauczyciele i politycy zjednoczeni w Bytomiu! Europejskie Śniadanie miało fantastyczną atmosferę. Zobacz ZDJĘCIA

OPRAC.:
Julia Muc
Julia Muc
Wideo
od 12 lat
W niedzielę 28 kwietnia w Bytomiu odbyło się niezwykłe wydarzenie, które zjednoczyło artystów, dziennikarzy, nauczycieli, polityków, służby mundurowe i sportowców, w duchu europejskiej integracji. Z okazji 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, zorganizowano piknik, podczas którego każda drużyna przygotowała europejskie śniadanie w postaci kanapek dla 50 osób. Wśród uczestników znalazła się także dziennikarka Dziennika Zachodniego.

Piknik w Bytomiu z okazji 20. rocznicy wstąpienia Polski do UE

W niedziele, 28 kwietnia 2024 roku, tereny byłej kopalni Rozbark w Bytomiu stały się miejscem niezwykłych wydarzeń. Z okazji 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, miasto zorganizowało wyjątkowe wydarzenie, które przyciągnęło tłumy mieszkańców.

Sprawdźcie, jak świętowano w Bytomiu 20. rocznicę wstąpienia Polski do UE!

Początek obchodów zainaugurował polonez, wprowadzając zgromadzonych w europejski nastrój. Następnie odbyło się Europejskie Śniadanie, w trakcie którego artyści, dziennikarze, nauczyciele, politycy oraz służby mundurowe przygotowywali kanapki w stylu kontynentalnym dla 50 osób. Nie zabrakło także licznych atrakcji, takich jak występy artystyczne Teatru Tańca i Ruchu Rozbark czy też prezentacja artystów z Opery Śląskiej.

Europejskie Śniadanie

Każda z drużyn uczestniczących w wydarzeniu miała za zadanie przygotować europejskie śniadanie w formie kanapek dla 50 osób, przy współpracy z jednym uczniem bytomskiej szkoły gastronomicznej.

Wśród uczestników znalazły się drużyny artystów, dziennikarzy, nauczycieli, polityków, służb mundurowych i sportowców. Drużyna dziennikarzy, w skład której weszli: Aleksandra Wielgosz z "Dziennika Zachodniego", Izolda Czmok z TVP Katowice, Tomasz Nowak z "Życia Bytomskiego" i Marcin Zasada ze "Ślązaga", wylosowała kraj Szwecję. Ich menu europejskiego śniadania zawierało pieczywo vasa, sos tatarski, masło, łososia, koper oraz jajka.

W drużynie polityków znaleźli się m.in. Michał Bieda, Jacek Brzezinka oraz Krystyna Szumilas, natomiast w drużynie nauczycieli pojawiła się m.in. śląska kurator oświaty, Aleksandra Dyla. Wszystkie drużyny miały godzinę na przygotowanie swoich potraw, po czym wszyscy uczestnicy otrzymali małe upominki.

Wydarzenie z europejskim rozmachem

Głównym punktem programu było uroczyste odśpiewanie hymnu Polski i Unii Europejskiej o godzinie 12:00, poprzedzone wręczeniem nagród za kolaże oraz medali pamiątkowych. Podczas imprezy uczestnicy mogli również wziąć udział w konkursie na najciekawsze europejskie nakrycie głowy oraz skorzystać z licznych stoisk informacyjnych, spotkań z maskotką Syriuszem oraz zabaw dla dzieci.

Sprawdźcie, jak świętowano w Bytomiu 20. rocznice wstąpienia Polski do UE!

Wydarzenie było nie tylko okazją do wspólnej zabawy i integracji, ale także wyrazem wdzięczności za dwie dekady członkostwa Polski w Unii Europejskiej oraz promocją wartości zjednoczonej Europy. Dzięki bogatemu programowi oraz entuzjazmowi uczestników, obchody 20. rocznicy wejścia Polski do UE w Bytomiu z pewnością na długo pozostaną w pamięci wszystkich, którzy wzięli w nich udział.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni