Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Park Krakowska w Będzinie poleca się na wakacyjne spacery. Zaciszne miejsce, place rekreacyjne, zjeżdżalnia dla maluchów

Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
Park Krakowska w Będzinie poleca się na spacery i letni wypoczynekZobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Park Krakowska w Będzinie poleca się na spacery i letni wypoczynekZobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Piotr Sobierajski
Park Krakowska w Będzinie zaprasza na weekendowe i wakacyjne spacery oraz wypoczynek. To najmłodszy park w mieście. Znajdziemy go w rejonie alei Kołłątaja i ul. Krakowskiej. Nie jest może duży, ale za to gwarantuje spokój i zaciszne miejsca.

Park Krakowska ma około 2,41 ha. Centralna część tego miejsca to polana, którą okala alejka. Wzdłuż niej ulokowane są place rekreacyjne. W parku jest także specjalne miejsce na ognisko i wierzbowe altany. Mamy również ciekawe aranżacje zieleni, ścieżki piesze i rowerowe, ławki, stoliki, nowoczesne oświetlenie, placyki edukacyjne.

W parku widać spacerowiczów, którzy chętnie przychodzą tutaj ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi. Odwiedzają go także rodzice z dziećmi, bo są w nim między innymi tablice edukacyjne, przyrodniczy plac zabaw ze zjeżdżalnią.

Od strony al. Kołłątaja pojawiły się specjalne zielone ekrany akustyczne, które odseparowały to miejsce od drogi. Spotkamy tu byliny i kwitnące krzewy ozdobne, trawy i łąkę o powierzchni 650 metrów kwadratowych. W zależności od pory roku kwitną również różne rodzaje kwiatów.

Jeśli więc chcielibyście odwiedzić to miejsce, warto skierować się w stronę ulicy Krakowskiej w Będzinie. Samochód można zostawić przy ulicy. Stąd bardzo blisko jest też do parku na Warpiu, gdzie czeka m.in. duży plac zabaw oraz wodny plac zabaw, z którego możemy skorzystać latem.

Park Krakowska powstał dwa lata temu, w 2021 roku, w ramach projektu Zagłębiowski Park Linearny – rewitalizacja obszaru funkcjonalnego rzek Przemszy i Brynicy i był współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Rewitalizacja parku kosztowała 1,7 mln złotych.

Nie przeocz

Zobacz także

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty