Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Opuszczona szkoła w Śląskiem skrywa w swoich murach mroczną tajemnicę. Czy wewnątrz straszy duch zmarłego nauczyciela?

Danuta Pałęga
Danuta Pałęga
W sercu Śląska, otoczona mrocznymi drzewami i wysoką trawą, kryje się opuszczona szkoła. Od dawna krążyły plotki o jej przerażającej tajemnicy - rzekomo straszy tam duch zmarłego nauczyciela historii. Czy w tych plotkach jest jednak choć ziarnko prawdy?
W sercu Śląska, otoczona mrocznymi drzewami i wysoką trawą, kryje się opuszczona szkoła. Od dawna krążyły plotki o jej przerażającej tajemnicy - rzekomo straszy tam duch zmarłego nauczyciela historii. Czy w tych plotkach jest jednak choć ziarnko prawdy? Krystian Zacny
Opuszczona szkoła w Śląskiem przyciąga do swoich wnętrz nie tylko wielbicieli urbexu... Ponoć w gmachu zamieszkał duch zmarłego nauczyciela historii, który pełni pieczę nad tym miejscem i śledzi każdy krok odwiedzających budynek gości. Wieczorem słychać tu kroki pośród pustych korytarzy, a o świcie - dziwne cienie balansują na odrapanych z farby ścianach sal lekcyjnych. Czy odważylibyście się wejść do środka? Zobaczcie zdjęcia i dajcie nam znać!

Opuszczona szkoła w Śląskiem. Nocami po jej korytarzach spaceruje duch zmarłego nauczyciela?

W sercu Śląska, otoczona mrocznymi drzewami i wysoką trawą, kryje się opuszczona szkoła. Od dawna krążyły plotki o jej przerażającej tajemnicy - rzekomo straszy tam duch zmarłego nauczyciela historii. Czy w tych plotkach jest jednak choć ziarnko prawdy?

Świadkowie, którzy mieli odwagę wkroczyć do wnętrza, opowiadali o zimnych podmuchach powietrza i niewytłumaczalnych odgłosach, które rozbrzmiewały wzdłuż korytarzy.

Niektórzy twierdzą, że słyszeli szeptanie i ciche kroki, które wydawały się być bardzo blisko nich, zupełnie jakby ktoś wędrował tuż za nimi...

Opuszczona szkoła w Śląskiem. Jeśli się nie boicie, zajrzyjcie do środka:

Według miejskich pogłosek, duch nauczyciela strzeże szkoły, która była jego życiowym powołaniem. We wspomnieniach absolwentów jawi się postać surowego, ale sprawiedliwego pedagoga, oddanego swojej misji edukowania młodych umysłów.

W swetrze w kratę, krawacie i z teczką pod ramieniem. Nosił też bardzo charakterystyczne wąsy i brązowe okulary o grubych szkłach.

Po tragicznej i tajemniczej śmierci nauczyciela w szkole zaczęły dziać się dziwne rzeczy... W końcu została zlikwidowana. Gmach stał opuszczony przez wiele lat, a duch historyka, wiernie przywiązany do tego miejsca, niezmącenie ma pełnić tu rolę stróża i nadzorować wizytę każdego, kto odważy się przekroczyć próg budynku.

Nie przeocz

Dziwne cienie na ścianach i kroki na korytarzach wśród głuchej nocnej ciszy...

Czy duch zmarłego nauczyciela rzeczywiście straszy wewnątrz opuszczonej szkoły? To pytanie pozostaje bez empirycznej odpowiedzi, a tylko ci, którzy zdobędą się na odwagę i sprawdzą to na własnej skórze, mogą poznać prawdę.

Może w tej tajemniczej legendzie kryje się przestroga bądź rada od historyka lub wiadomość, która czeka na odkrycie?

Opuszczona szkoła w Śląskiem przyciąga miłośników urbexu. Jej ciemne korytarze, ogromne szklane okna, zamglone gabinety i pozostałe przedmioty wyposażenia sal lekcyjnych, świadczą o przeszłości, która wciąż żyje, lecz już tylko w naszej wyobraźni i pamięci byłych pracowników oraz uczniów...

Przed budynkiem rozciąga się też szkolne boisko, usłane zieloną trawą, które kiedyś służyło za arenę do rozgrywek i zabawy dzieci.

Czy opowieści o duchu nauczyciela są jedynie wynikiem ludzkiej wyobraźni, czy może istnieje coś więcej, co ukrywa się w cieniach, przemykających przez ściany o świcie i tajemniczych odgłosach kroków w głębokiej ciszy nocy na pustych korytarzach? My wolimy nie sprawdzać tego na własnej skórze!

Zobaczcie, jak wyglądają wnętrza opuszczonej szkoły w Śląskiem. Kiedyś pełna gwaru, dziś stoi zapomniana.

Nie przeocz

Zobacz także

od 7 lat
Wideo

Krzysztof Kolumb był polskim księciem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera