Piast Gliwice – Cracovia 3:1. Mistrz olimpijski na trybunach ZDJĘCIA KIBICÓW

Piast Gliwice – Cracovia. Mistrz olimpijski na trybunach ZDJĘCIA KIBICÓW
Piast Gliwice – Cracovia. Mistrz olimpijski na trybunach ZDJĘCIA KIBICÓW Lucyna Nenow
W piątek, 24 sierpnia, w meczu 6. kolejki Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał z Cracovią z 3:1. Spotkanie oglądało 4075 widzów. Byleś na meczu? Może byli twoi znajomi? ZOBACZ ZDJĘCIA

Ponieważ kibice z „młyna” nadal bojkotują spotkania przy Okrzei, spiker przed pierwszym gwizdkiem zagrzewał widzów do dopingu. „Kto dziś wygra mecz?” - pytał spiker, a publik głośno odpowiedziała: „Piast, GKS!”.

Spotkanie z trybun oglądał 83-letni Egon Franke, który w 1964 roku w Tokio zdobył złoty medal olimpijski w szermierce. Towarzyszyła mu żona Elżbieta, która też była florecistką i brała udział w igrzyskach olimpijskich w Meksyku (1968) i Monachium (1972).

Miejscowi kibice owacyjnie przyjęli czerwoną kartkę dla piłkarza Cracovii Marcina Budzińskiego, a następnie fetowali bramki zdobyte przez Jorge Felixa i Michala Papadopolusa. Byliby w jeszcze lepszych humorach, gdyby w 45. minucie Tom Hateley wykorzystał rzut karny.

Zobacz zdjęcia kibiców:

Od początku drugiej połowy kibice skandowali „GKS, GKS” i nagradzali brawami dobre zagrania gospodarzy. Kiedy na boisku pojawił się Gerard Badia usłyszał aplauz i skandowanie swego nazwiska. Natomiast przeraźliwe gwizdy towarzyszyły trenerowi gości Michałowi Probierzowi, którego sędzia wysłała na trybuny. Wkrótce na trybunach znów zapanowała radość, gdy Tom Hateley strzelił na 3:0.

Piast Gliwice – Cracovia 3:1

Piast Gliwice – Cracovia 3:1. Trener Michał Probierz wyrzuco...