Piast Gliwice - Polonia Bytom 3:1. Dali sygnał zarządowi [NOWE ZDJĘCIA]

Tomasz Kuczyński, Zdjęcia: Arkadiusz Gola
Jaka jest specjalność gliwickich piłkarzy na nowym stadionie? Najpierw tracą bramkę, następnie odrabiają straty, zapewniając kibicom wielkie emocje. Polonia prowadziła w derbach 1:0, choć grała w osłabieniu. Zryw Piasta przyniósł trzy gole i zwycięstwo.

Goście od 23 minuty grali w dziesiątkę, ponieważ w ciągu trzech minut dwa razy żółtą kartką ukarany został Blazej Vascak. Najpierw za odkopnięcie piłki po gwizdku sędziego, a potem za kopnięcie nogą w twarz Jana Buryana, Wprawdzie Vascak chciał w polu karnym zagrać przewrotką i miał obrońcę Piasta za plecami, ale nie trafił w piłkę i sfaulował rywala.

Grający w przewadze gliwiczanie mogli objąć prowadzenie na początku drugiej połowy, ale wprowadzony na boisko Adrian Świątek uderzył z bliska w poprzeczkę. Ku zaskoczeniu miejscowych kibiców gola strzeliła Polonia. Daniel Mąka podał do Jakuba Świerczoka, a napastnik z Bytomia zaliczył 12 trafienie w tym sezonie i został samodzielnym liderem snajperów I ligi. Można było wtedy pomyśleć, że na bytomian zadziała energia bioenergoterapeuty Tadeusza Ceglińskiego, który przed meczem gościł ich w swoim hotelu, a w wczoraj zasiadł na trybunach. Cegliński chce zostać udziałowcem Polonii, ale swoją decyzje uzależnia od postawy piłkarzy w ostatnich dwóch meczach w tym roku ( w sobotę w Bytomiu do rozegrania są jeszcze derby z Ruchem Radzionków).

To był trzeci z rzędu mecz Piasta na nowym stadionie i podopieczni trenera Marcina Brosza ponownie jako pierwsi stracili bramkę. Ich odpowiedź była jednak szybka i imponująca. W głównych rolach wystąpili rezerwowi. Wyrównał Świątek, wykorzystując idealne dogranie Pavola Cicmana, a gola na 2:1 strzelił Ruben Jurado. Gości dobił Świątek, dobijając głową piłkę, która odbiła się od słupka po rzucie wolnym Tomasz Podgórskiego.

Pomeczowe opinie trenerów

Marcin Brosz (Piast Gliwice)
Cieszymy się że znów udało się nam odrobić straty. W tej rundzie wykonaliśmy nasz plan, a nawet zrobiliśmy więcej. Teraz czekamy na decyzje ze strony zarządu klubu, co dalej.

Dariusz Fornalak (Polonia Bytom)
Do pewnego momentu byłem dumny z chłopaków. Jednak straciliśmy gole, które nie powinny się przytrafiać na poziomie I ligi. Wątpię aby Killar zagrał w tym roku