Piast Gliwice - Stal Mielec ZDJĘCIA KIBICÓW Dobre humory fanów przed świętami. Trzy punkty pod choinkę!

18.12.2023 r. Kibice na meczu Piast Gliwice - Stal Mielec.
18.12.2023 r. Kibice na meczu Piast Gliwice - Stal Mielec. Arkadiusz Gola
W poniedziałek 18 grudnia 2023 r. rozegrany został ostatni mecz 19. kolejki PKO Ekstraklasy, w którym Piast Gliwice zmierzył się ze Stalą Mielec. Było to też ostatnie spotkanie tych drużyn przed przerwą zimową. Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na trybunach stadionu przy Okrzei.

Kibice Piasta w poprzedniej kolejce cieszyli się z przerwania serii remisów, bo gliwickie zespół wygrał w Poznaniu z Lechem 1:0. Liczyli teraz na domowe zwycięstwo, bo poprzednio cieszyli się z trzech punktów zdobytych przy Okrzei 29 września, w 10. kolejce po pokonaniu Widzewa Łódź 3:2.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na meczu Piast Gliwice - Stal Mielec, 18.12.2023 r.

Przed meczem była minuta ciszy poświęcona ostatnio zmarłym byłemu selekcjonerowi reprezentacji Polski Wojciechowi Łazarkowi i byłemu prezesowi Cracovii Januszowi Filipiakowi.

Potem na stadionie było już głośno, bo „młyn” fanów Piasta prowadził prawie nieprzerwany doping, przez który nie miała szans przebić się grupka kibiców Stali.

Do przerwy kibice nie doczekali na gole i oglądali bardzo przeciętne widowisko, ale po przerwie mieli już powody do zadowolenia. Piast zdobył trzy bramki i dostał pod choinkę bardzo ważne 3 punkty.

Piast Gliwice - Stal Mielec 3:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Tomas Huk (51), 2:0 Jorge Felix (62), 3:0 Damian Kądzior (74)

Piast: Szymański - Pyrka, Mosór, Huk, Holubek – Kądzior (83. Mokwa), Chrapek (77. Kostadinov), Tomasiewicz, Ameyaw (90+1. Bykowski) - Szczepański (46. Dziczek), Urbański (46. Felix)

Stal: Kochalski - Wlazło, Matras, Leandro (58. Pajnowski) - Gerstenstein (57. Stępień), Guillaumier, Trąbka (72. Hinokio), Getinger - Wołkowicz (57. Meriluoto), Domański - Szkurin (80. Wolsztyński).

Żółte kartki: Huk, Chrapek - Getinger, Guillaumier, Pajnowski, Stępień

Sędziował: Sebastian Krasny (Kraków)

Widzów: 3.171