Piekary Śląskie nadzoruje Mariusz Kozłowski, związany z „paczką" już od trzech lat, teraz koordynator regionalny projektu w woj. śląskim.
- Zaczynałem od roli wolontariusza. Doświadczyłem jak wygląda prawdziwy obraz biedy - mówi. - Dzięki naszej wspólnej pracy w zeszłym roku pomogliśmy 70 rodzinom i w jakimś stopniu zmieniliśmy ich życie, dając im więcej siły w poszukiwaniu pracy lub impuls do zmiany swojego życia - dodaje Kozłowski.
Drugim projektem, w który można się zaangażować jest Akademia Przyszłości. Wolontariusze pomagają dzieciom, które mają problemy z nauką w szkole, pochodzą nieraz z ubogich rodzin, które nie przekazują im pozytywnych wartości i wzorców. Wolontariusz Akademii to dla dziecka ktoś wyjątkowy, kto łączy w sobie role nauczyciela, starszego brata i przyjaciela. Poznaje sytuację dziecka i pomaga pokonywać bariery. W tym roku Akademia pomaga 1800 dzieciom w 24 miastach, m.in. w Katowicach, Mysłowicach i w Sosnowcu.
Aby zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki lub Akademii Przyszłości, należy wejść na stronę ww.superw.pl i tam wysłać swoje zgłoszenie. Po rekrutacji wolontariusze przejdą szkolenie, po czym w przyszłym miesiącu poznają potrzebujące rodziny i rozpoczną poszukiwanie darczyńców. Finał zaplanowano na grudzień.
*Pod Wałbrzychem odkryto podziemne miasto. Złoty pociąg będzie wydobyty ZDJĘCIA
*Nowy Supersam w Katowicach zaprasza na wielkie otwarcie
*Uchodźcy z Syrii już na Śląsku. Rodziny mieszkają w Chorzowie
*Tak się okrada w sklepie. Uważajcie na zakupach WIDEO Z MONITORINGU
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?