sportowy24
  PKO Silesia Marathon: Grupowe bieganie jest w modzie....

  PKO Silesia Marathon: Grupowe bieganie jest w modzie. Czekają specjalne nagrody, strefa VIP i rabaty

  Jacek Sroka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  To była jedna z barwniejszych grup ubiegłorocznego maratonu

  To była jedna z barwniejszych grup ubiegłorocznego maratonu ©Fot. silesiamarathon.pl

  Bieganie to już nie tylko indywidualne pokonywanie kolejnych kilometrów w samotności. Choć większość treningów pokonujemy sami, coraz częściej zaglądamy na grupowe treningi. Powstają nowe kluby biegowe i nieformalne grupy skupiające pasjonatów najprostszej formy ruchu. Doceniając fenomen grup biegowych organizatorzy PKO Silesia Marathon już dwa lata temu rozpoczęli akcję prezentującą grupy i miejsca biegowe na Śląsku. W tym roku chcą ją rozszerzyć i zachęcić do uczestnictwa w zaplanowanej na 1 października imprezie jak najwięcej małych i dużych grup biegowych.
  To była jedna z barwniejszych grup ubiegłorocznego maratonu

  To była jedna z barwniejszych grup ubiegłorocznego maratonu ©Fot. silesiamarathon.pl


  W tym roku specjalnie dla grup i drużyn biegowych przygotowano trzy niezależne atrakcje. Pierwszą jest specjalna klasyfikacja drużynowa. Wystarczy zgłosić swoją grupę biegową do udziału w maratonie lub półmaratonie! Skład drużyny powinien zawierać co najmniej jedną kobietę. Zwycięska ekipa będzie wybierana na podstawie czterech najlepszych czasów w drużynie (w tym co najmniej jednej kobiety).


  Formularz zgłoszeniowy powinien zawierać imię, nazwisko, datę urodzenia, numery startowe uczestników oraz nazwę drużyny. Każdy zawodnik wcześniej dokonuje samodzielnej rejestracji do biegu w trakcie której wpisuje w pole „Klub, drużyna, firma” tą samą nazwę co przy zgłoszeniu do klasyfikacji drużynowej. Organizatorzy nagrodzą najszybszą i najliczniejszą drużynę zarówno w maratonie jak i w półmaratonie.

  Drugą atrakcją jest strefa VIP dla grup biegowych na mecie. Czegoś podobnego nie było jeszcze w Polsce. Gospodarze PKO Silesia Marathon chcą docenić wszystkie grupy biegaczy i specjalnie dla nich planują zorganizowanie strefy VIP grup biegowych. Taka strefa dedykowana wyłącznie grupom powstanie na mecie największego biegu maratońskiego w naszym regionie.

  – Dodatkowo każda zgłoszona grupa będzie mogła liczyć na specjalne uhonorowanie na pamiątkowej tablicy przy 
biurze zawodów, a fundacja Silesia Pro Active przygotuje bezpłatnie elementy graficzne pokazujące każdą z grup w strefie mety – powiedział Marek Ochudło, kierownik biura zawodów.

  Jeśli planujecie start minimum 10 członków swojego klubu biegowego w maratonie i/lub półmaratonie, zarejestrowaliście się do biegu wystarczy już tylko skorzystać z formularza kontaktowego i przesłać podstawowe informacje o grupie (Nazwa, szef/koordynator grupy, dane kontaktowe). Grupy zainteresowane obecnością na PKO Silesia Marathon 2017 muszą dokonać zgłoszenia do 1 września. Organizatorzy skontaktują się z nimi, by omówić szczegóły tej akcji. Jej koordynatorem jest Patrycja Baran, a zgłoszenia już zarejestrowanych grup biegowych przyjmowane są poprzez formularz kontaktowy Grupy Biegowe na stronie internetowej biegu.

  Trzecia niespodzianka wiąże się z finansami. Każda grupa biegowa może liczyć na specjalne traktowanie przy zapisach. Jeśli chcecie dokonać opłaty startowej za całą drużynę, to możecie liczyć na wyjątkowe rabaty. Szczegółowe informacje można znaleźć na www.silesiamarathon.pl.

  Tegoroczny PKO Silesia Marathon będzie pierwszym tak dużym wydarzeniem lekkoatletycznym, na którym grupy biegowe zostaną nie tylko docenione, ale również zaprezentowane wszystkim uczestnikom imprezy.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Bedziemy

  Paula (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  My tez juz zgłoszeni! Do zobaczenia na trasie :) Kto jeszcze z WWA?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Bedzie sie działo

  Karolina (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Już sie nie moge doczekac :) Mamy dobrą ekipe!

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl