Pływanie: AZS AWF bierze prawie wszystko

Pływacy z katowickiej uczelni zajęli drugie miejsce w klasyfikacji medalowej mistrzostw Polski

Rewelacyjnie spisała się reprezentacja AZS AWF Katowice w pływackich mistrzostwach Polski w Lublinie. Po raz pierwszy w historii pływacy z naszego klubu zdobyli aż 20 medali (6 złotych, 9 srebrnych i 5 brązowych), co dało drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Pierwsza była Juvenia Wrocław. W punktacji klubowej najlepszy był AZS AWF.

Największą gwiazdą drużyny AZS AWF Katowice był Konrad Czerniak który zdobył trzy złote medale i ustanowił dwa rekordy Polski (miał też dwa srebra oraz trzy złota w sztafetach). Na 50 m stylem dowolnym Czerniak wygrał bez najmniejszego problemu uzyskując bardzo wartościowy czas 20.79 który jest drugim wynikiem w tym roku w Europie. Na 50 m stylem motylkowym też nie miał sobie równych. Złoty medal wywalczył z wynikiem 22.64 co daje mu aktualnie 6. miejsce w rankingu światowym! Czerniak wygrał również na dwukrotnie dłuższym dystansie w stylu motylkowym zostawiając w tyle między innymi wielokrotnego medalistę mistrzostw świata Pawła Korze-niowskiego - czas 49,82.

Pokazem siły AZS AWF Katowice były sztafety męskie. Na cztery rozegrane konkurencje aż trzy z nich zakończyły się rekordami Polski katowiczan. Na dystansie 4x50 m stylem zmiennym był to czas 1.33,90; na 4x100 m stylem zmiennym popłynęli w czasie 3.27,56 o ponad sekundę lepszym od poprzedniego rekordu kraju! Ponadto drugi zespół sztafetowy AZS AWF zdobył w tym wyścigu brązowy medal! - O tej chwili marzyłem od momentu objęcia funkcji dyrektora AZS AWF Katowice. Dwie sztafety klubowe na podium MP! - nie kryje radości Krzysztof Nowak.

Na 4x100 m stylem dowolnym katowicka sztafeta zdobyła złoty medal z czasem 3.12,64.

W sumie w Lublinie padło 18 rekordów Polski seniorów (12 indywidualnych i 6 w sztafetach). W maju odbędą się ME w Londynie. Kadra Polski liczy 28 osób. Z AZS AWF pojadą tam Czerniak i Tomasz Polewka.