Po meczu Raków - Piast Waldemar Fornalik dostał czerwoną kartkę i ostro skrytykował sędziego. O co mu chodziło?

Trener Piasta Gliwice Waldemar Fornalik zaliczył 450. mecz w Ekstraklasie i dostał pierwszą czerwoną kartkę. Andrzej Szkocki/Polska Press
W piątek 10.12.2021 w meczu 18. kolejki PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa wygrał z Piastem Gliwice 1:0 po bramce Mateusza Wdowiaka w czwartej doliczonej minucie gry. Wściekły trener gości Waldemar Fornalik ruszył z pretensjami do arbitra i zobaczył czerwoną kartkę! Zobacz poniżej, jak w mocnych słowach szkoleniowiec Piasta skrytykował sędziego.

Fornalik w piątek po raz 450. prowadził jako trener drużynę w meczu Ekstraklasy. Po spotkaniu został zaproszony do pomeczowego studia Canal+ Sport. Choć nie był o to zapytany, sam na końcu rozmowy postanowił odnieść się do sytuacji po ostatnim gwizdku.

- To moja pierwsza, historyczna czerwona kartka - mówił trener Piasta. - Jeżeli mecz jest przedłużony o trzy minuty, sędzia przeciąga go prawie do czterech i pada ta bramka w momencie, gdzie gra się odbywa w poprzek boiska, to ktoś nie czuje ducha gry. Tym bardziej, że była już taka gra, taka słaba widoczność, że wypadało ten mecz zakończyć w 93. minucie. Nie wiem, co kierowało sędzią, że przedłużył aż tyle. Padają męskie słowa, natomiast ktoś, to nie czuje specyfiki tej dyscypliny, że zawodnicy grają o coś, o życie, my trenerzy gramy o nasz byt i ktoś przeczytał ileś książek i na podstawie tych książek prowadzi zawody. Dla mnie to jest nieporozumienie.

Raków Częstochowa - Piast Gliwice 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Mateusz Wdowiak (90+4)

Raków: Vladan Kovacević - Fran Tudor, Andrzej Niewulis, Milan Rundić - Mateusz Wdowiak, Marko Poletanović, Ben Lederman, Fabio Sturgeon (88. Daniel Szelągowski), Ivi Lopez (75. Wiktor Długosz), Patryk Kun - Jakub Arak (78. Sebastian Musiolik).

Piast: Frantisek Plach - Martin Konczkowski, Ariel Mosór, Jakub Czerwiński, Alexandros Katránis - Kristopher Vida, Patryk Sokołowski, Patryk Lipski (77. Tom Hateley), Michał Chrapek, Damian Kądzior (89. Arkadiusz Pyrka) - Alberto Toril (89. Nikola Stojiljković).

Żółte karki: Niewulis - Hateley

Sędziował: Damian Kos (Gdańsk)

Widzów: 2.577