MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pociąg bez barier ruszy w sobotę z Gliwic do Ustronia. Zabierze ze sobą niepełnosprawne dzieci z placówek działających w Śląskiem

Aleksandra Wielgosz
Aleksandra Wielgosz
W sobotę, 8 czerwca wyruszy "Pociąg bez barier". Niepełnosprawne dzieci z województwa śląskiego pojadą na koncert do Ustronia.
W sobotę, 8 czerwca wyruszy "Pociąg bez barier". Niepełnosprawne dzieci z województwa śląskiego pojadą na koncert do Ustronia. arc
To już kolejny raz kiedy na śląskie tory wyjedzie "Pociąg bez barier". W sobotę, 8 czerwca z inicjatywy Kolei Śląskich niepełnosprawne dzieci z placówek działających w województwie śląskim będą miały możliwość pokonania trasy z Gliwic do Ustronia.

Pociąg bez barier ruszy z Gliwic do Ustronia. Zabierze niepełnosprawne dzieci

Jak zapowiadają przedstawiciele Kolei Śląskich w tegorocznej akcji "Pociąg bez barier" weźmie udział aż 140 pasażerów. Będą towarzyszyli im ich opiekunowie - pracownicy szkół, stowarzyszeń i ośrodków dla osób z niepełnosprawnością. Dzieci z Katowic, Bytomia, Rudy Śląskiej, Zabrza, Siemianowic Śląskich, Pszczyny i Raciborza czeka moc niezwykłych atrakcji.

Start trasy rozpocznie się na stacji w Gliwicach o godzinie 9:37. Planowano pociąg ma dotrzeć do stacji Ustroń Zdrój o 11:45. Celem podróży jest koncert "Dzieci dzieciom - dzieci rodzicom".

- Tego dnia w ustrońskim amfiteatrze na scenie zaprezentują się zespoły złożone z dzieci z różnymi niepełnosprawnościami. "Pociąg bez Barier" stał się już tradycją i dla Kolei Śląskich jest elementem misji promowania bezpiecznych i komfortowych podróży kolejami. Dla wszystkich - mówi Bartłomiej Wnuk, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

Koleje Śląskie dbają o komfort podróży osób dotkniętych niepełnosprawnościami

Jak zapewnia przewoźnik, od lat jednym z priorytetów Kolei Śląskich jest podnoszenie usług i taboru z myślą lepszej dostępności dla osób niepełnosprawnych.

- Inwestujemy w dostępność taboru, procedur obsługi podróżnych, kompetencje drużyn konduktorskich i osób odpowiedzialnych za obsługę podróżnych. To również empatia, otwartość i pomoc w podróży, które są dla naszych pracowników priorytetem w ich codziennej pracy – mówi Bartłomiej Wnuk, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

Pociągi Kolei Śląskich są wyposażone w specjalne rampy oraz miejsca dla wózków. Podobnie sprawa się ma z toaletami, które są przystosowane dla osób z różnymi stopniami niepełnosprawności. Pasażerowie mogą skorzystać też z interkomu, który zapewnia łączność z maszynistą.

- Osoby z niepełnosprawnościami nie muszą po wejściu do pociągu zgłaszać chęci zakupu biletów – mogą to zrobić dopiero podczas kontroli. Załoga konduktorska nie doliczy wówczas opłaty dodatkowej za zakup biletu w pociągu - tłumaczy Bartłomiej Wnuk.

Ulgi ustawowe wynoszą od 35 do 95 procent ceny biletów.

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni